MOBIL.sk MOBIL.sk

Hodiny Apple Watch zachránili život ďalšieho človeka. Ten po páde z bicykla ostal v bezvedomí
zdroj: Gabe Burdett / Facebook

Hodiny Apple Watch zachránili život ďalšieho človeka. Ten po páde z bicykla ostal v bezvedomí

Príbehy o tom, ako hodiny Apple Watch zachraňujú životy sojich majiteľov nie sú dnes už žiadnou raritou. Apple Watch sú vybavené rôznymi funkciami, ktoré ich konkurencia nemá a práve tie často dokážu pomôcť ich majiteľovy v prípade ohrozenia.

Posledné dve série hodiniek Apple Watch (4. a 5. séria) sú okrem iného vybavené aj detekciou pádu majiteľa a presne táto funkcia zachránila život svojmu majiteľovi v najnovšom príbehu. Človek menom Gabe Baurdett zdieľal na Facebooku v piatok ráno príbeh, ktorý sa stal jeho rodine a ten sa stal v momente virálnym, pričom ho zdieľalo takmer pol milióna ľudí.

Gabe a jeho otec Bob sa dohodli, že sa v rpeibehu víkendu pôjdu do hôr prevetrať na svojich bicykloch. Dohodli sa na istom mieste, kde sa stretnú, aby odtiaľ už bicyklovali spolu. Lenže tesne predtým, ako sa Gabe dostal na miesto stretnutia, obdržal správu o tom, že jeho otec prekonal ťažký pád (pravdepodobne v priebehu bicyklovania na miesto stretnutia). Správu mu odoslali otcove Apple Watch spoločne s mapou, kde sa otec nachádza. Vybral sa teda za ním.

Apple Watch 4. série alebo novšie totiž obsahujú detektor pádu. Ten je síce vypnutý v prípade, že ste mladší ako 65 rokov, no funkcia sa dá manuálne zapnúť v nastaveniach. Pokiaľ človek spadne, aktivuje sa detektor pádu a upozorní, že ide privolávať pomoc. Ak majiteľ hodiniek toto oznámenie zruší do 60 sekúnd, nič sa nestane. V prípade, že nie, hodinky automaticky odošlú správu spoločne s mapou polohy raneného preddefinovanému kontaktu alebo záchrannej službe.

Funkcia zapracovala veľmi spoľahlivo a skôr, než sa Gabe dostal na bicykli k otcovi, našla ho záchranná služba, ktorá ho odviezla do nemocnice. Keď Gabe prišiel na miesto, dorazil aj jeho brat Casey, no otca už nenašli. Vtedy dostal Gabe ďalšiu správu z otcových hodiniek, že jeho poloha sa zmenila a na mape bola zaznačená miestna nemocnica. Pochopili, čo sa stalo a šli za otcom. Bob bol od svojho pádu v bezvedomí, prebudil sa až počas prevozu do nemocnice.

Hodinky sa síce rozbili, ale Bob sa cíti podľa slov jeho syna dobre. Gabe vyzýva všetkých, ktorí vlastnia hodinky s touto funckiou, aby si ju určite zapli. Nikdy totiž neviete, kedy padnete z rebríka, strechy, skaly alebo bicykla, pokiaľ sa venujete športu. Gabe dodáva, že ide o úžasnú technológiu a na jeho otca už pravdepodobne čakajú nové hodinky APple Watch, aby mu boli poruke aj v budúcnosti. Jedna z menej viditeľných funkcií Apple Watch tak zachránila život ďalšiemu človeku.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio