MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhone 11 Pro sklamal v teste rýchlosti! Porazil ho rok starý iPhone XS
zdroj: EverythingApplePro | youtube.com

iPhone 11 Pro sklamal v teste rýchlosti! Porazil ho rok starý iPhone XS

Nové iPhony 11 prišli okrem iného s novou generáciou procesora A13 Bionic, ktorá by mala zabezpečiť vyšší výkon a lepšiu rýchlosť. Podľa Apple by vďaka nemu mal byť iPhone 11 Pro až o 20% rýchlejší ako predchádzajúca generácia. Teoretické čísla sú však jedna vec a prax druhá. YouTubový kanál EverythingAPplePro sa preto rozhodol pozrieť, ako je na tom iPhone 11 Pro oproti starším iPhonom v skutočnosti.

iPhone 11 Pro porovnal v reálnom teste rýchlosti s iPhonom XS a iPhonom X. Ide o test, ktorý sa nepozerá na teoretický výkon či Benchmark skóre, ale na to, ako fungujú smartfóny v praxi. Teda ako rýchlo dokážu otvárať aplikácie a následne s nimi pracovať. V prvom kole testoval spúšťanie aplikácií, zatiaľ čo v druhom schopnosť zariadenia udržať ich na pozadí. 

Prekvapivo, nový iPhone 11 Pro, ktorý by mal byť teoreticky rýchlejší, bol v tomto teste prekonaný starším iPhonom XS. V prvom kole nebol rozdiel medzi týmto dvoma iPhonmi nijak veľký – niektoré aplikácie dokázal rýchlejšie otvoriť iPhone 11 Pro, niektoré zas iPhone XS. V čom ale novinka úplne zlyhala, bola schopnosť udržať aplikácie otvorené na pozadí.

zdroj: EverythingApplePro | youtube.com

Rok starý iPhone XS udržal v pamäti RAM viac appiek, vďaka čomu skončil s časom 5 minút a 21 sekúnd. Nový iPhone 11 Pro mal čas 5 minút a 49 sekúnd, zatiaľ čo iPhone X skončil so 7 minútami a 27 sekundami.

Faktom je, že iPhone 11 Pro má rovnakú RAMku ako jeho predchodca – 4GB. To znamená, že teoreticky by mal zvládnuť udržať na pozadí rovnaké množstvo aplikácií. Kde teda nastala chyba a ako to, že iPhone 11 Pro v teste prehral? Pravdepodobne za to môže nový systém iOS 13, ktorý má vplyv na iPhone. Ide o prvú verejnú verziu iOS 13 a prvé užívateľské reakcie hovoria, že je plná chýb a zrejme nie tak dobre optimalizovaná. Veríme, že v najbližších aktualizáciách Apple tieto problémy vyladí a iPhone 11 Pro na tom nebude horšie ako jeho staršia a dnes už lacnejšia verzia.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio