MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple plánuje obohatiť svoje portfólio o úplne nové zariadenie! Dôkaz našli v systéme iOS 13
zdroj: pxhere.com

Apple plánuje obohatiť svoje portfólio o úplne nové zariadenie! Dôkaz našli v systéme iOS 13

Minulotýždňová konferencia Apple bola bohatá na novinky. Spoločnosť nám predstavila novú generáciu iPhonov, Apple Watch a bližšie predstavila aj nové služby Apple Arcade a Apple TV+. Jedno zariadenie, o ktorom sa doteraz hovorilo, nám ale firma zatiaľ neukázala. Čerstvo predstavený iOS 13 však dokazuje, že Apple na ňom skutočne pracuje a zrejme nám ho čoskoro predstaví.

Ide o užitočný doplnok k iPhonu, aký sme zatiaľ u spoločnosti Apple zatiaľ nevideli. Malo by ísť o malé zariadenie, ktoré by vyzeralo ako kľúčenka a mohli by ste si ho pripnúť k peňaženke, kľúčom alebo iným veciam, ktoré nechcete stratiť. V prípade, že by ste ich niekedy nevedeli nájsť, špeciálna kľúčenka od Apple spolu s iPhonom vám v tom pomôžu.

Čerstvo predstavené iPhony 11 v sebe obsahujú nový čip s názvom Apple U1. Ten využíva ultraširokopásmové technológie, vďaka ktorým dokáže presne lokalizovať iné zariadenia s rovnakým čipom omnoho presnejšie ako kedykoľvek predtým. Nový čip môžete využiť napríklad pri posielaní súborov cez AirDrop – stačí vám namieriť iPhone na iné zariadenie od Apple. Zdá sa ale, že toto nebude jeho jediné využitie.

Presné zameriavanie zariadení s rovnakým čipom by sa dalo využiť aj na hľadanie stratených vecí. A práve tu nastupuje tajomné zariadenie od Apple, ktoré nám zatiaľ nepredstavili, no v minulosti sa o ňom rozprávalo. Obsahovalo by rovnaký čip U1 a pomocou iPhonu by ste ho mohli presne lokalizovať – ideálne pre ľudí ako napríklad ja, ktorý neustále niečo strácam a hľadám.

zdroj: Macrumors

O tomto zariadení našiel zmienku aj portál MacRumors, keď prehľadával kód nového systému iOS 13. V jeho internej verzii objavil funkciu, ktorá bežným užívateľom nie je dostupná. Screenshoty z nej si môžete pozrieť na obrázku vyššie. Ako vidíme, Apple umožňuje pomocou špeciálnej aplikácie lokalizovať predmety pomocou zariadenia s názvom „B389,“ čo je zrejme jeho interné označenie.

Veríme teda, že v blízkej dobe sa tohto užitočného gadgetu skutočne dočkáme. Fakt, že v iOS 13 je funkcia, ktorá s ním priamo pracuje, svedčí o tom, že nejde len o akýsi prototyp, ale zariadenie pripravené na predaj.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio