MOBIL.sk MOBIL.sk

Nokia potrebuje novú vlajkovú loď ako soľ. Tu je nádherný koncept Nokie 10 PureView (VIDEO)
zdroj: Concept Creator / YouTube

Nokia potrebuje novú vlajkovú loď ako soľ. Tu je nádherný koncept Nokie 10 PureView (VIDEO)

Spoločnosť Nokia nám koncom februára 2019 predstavila svoju Nokiu 9 PureView, ktorá bola v mnohom revolučná. Je však čas na novú vlajkovú loď, ktorá by mohla vyzerať ako dnešný koncept.

Nokia potrebuje poriadnu vlajkovú loď ako soľ. Začiatkom roka sme sa síce dočkali modelu 9 PureView, no ten v mnohých ohľadoch sklamal. Svojimi špecifikáciami totiž zaostával za konkurenciou, keď ponúkal starší procesor či pamäť RAM. Ani revolučný fotoaparát s piatimi objektívmi, optikou Zeiss a technológiou spoločnosti Light nakoniec neurobil dieru do sveta.

Síce dokázal robiť 60-megapixelové fotografie kombináciou dát zo všetkých senzorov, ale ich spracovanie trvá neskutočne dlho a vkonečnom dôsledku výsledné fotografie nie sú až také kvalitné. Presvedčili sme sa o tom v nezávislom fotografickom teste DxOMark, ktorý Nokiu 9 PureView až na 42. miesto. Predbehli ju pritom aj smartfóny staré o roky.

Problém by ani v tom, že Nokia 9 PureView fotí zle, skôr nie je univerzálna a pre výbornú fotografiu musíte zabezpečiť príliš veľa vhodných podmienok. Napokon však ani samotná Nokia nečakala, že sa model 9 PureView bude predávať ako teplé rožky a označila ho skôr za smartfón rpe nadšencov.

Nokia sa momentálne sústredí na smartfóny nižšej a strednej triedy, či základné tlačidlové mobily. Tu je totiž dopyt veľmi veľký a ich vývoj nie je tak finančne náročný ako v prípade prémiových mobilov. Napriek tomu by sme však radi videli novinku, ktorá bude vyzerať ako koncept v dnešnom videu. Jeho tvorcom je známy youtubový kanál Concept Creator a novinke dal do vienka to najlepšie.

zdroj: Concept Creator / YouTube

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio