MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei predstavil elegantné hodinky Watch GT 2 s dvojtýždňovou výdržou batérie
zdroj: Huawei

Huawei predstavil elegantné hodinky Watch GT 2 s dvojtýždňovou výdržou batérie

Spoločnosť Huawei nám včera okrem nových vlajkových lodí série Mate 30 predstavila aj druhú generáciu svojich inteligentných hodiniek. Huawei Watch GT 2 stavajú na základoch svojho predchodcu a obohacujú ich o svieže novinky.

Klasický okrúhly dizajn

Huawei zostáva verný klasickému okrúhlemu dizajnu, ktorý pripomína tradičné hodinky. Novinkou je 3D zakrivené sklo, pri ktorom spoločnosť využila techniku umeleckého spracovania drahokamov. Vďaka tomu je obrazovka väčšia, bez okrajov a pôsobí širším dojmom. Hodinky vyzerajú celkovo veľmi elegantne a zároveň minimalisticky, vďaka čomu sú atraktívnejšie ako mnoho konkurentov.

Dostupné budú v dvoch veľkostiach, ktoré sa od seba líšia aj v dizajne – jednoduché a menšie 42mm hodinky a väčšie 46mm s výraznejším rámikom okolo displeja. Druhé spomenuté majú 1,39 palcovú AMOLED HD obrazovku s rozlíšením 454 x 454 pixelov.

zdroj: Huawei

2 týždne na jedno nabitie

Huawei vybavil svoje nové smart hodinky novým čipom Kirin A1, ktorý je výnimočný svojou úspornosťou. Pri jeho výrobe sa zameral na minimalizovanie spotreby energie a tým pádom zvýšenie životnosti batérie. Huawei Watch GT 2 vďaka tomu zaujmú ľudí, ktorí nechcú svoje hodinky nabíjať každý večer. 

Spoločnosť hovorí, že 46mm verzia vydrží dva týždne bez nabíjania pri každodennom používaní. V športovom režime a so zapnutým GPS sa táto doba skráti na 30 hodín. Menšie, 42mm hodinky zvládnu jeden týždeň používania a v športovom režime 15 hodín. O takejto výdrži môžu majitelia najpredávanejších smart hodiniek Apple Watch maximálne len snívať, keďže vydržia 1-2 dni.

zdroj: Huawei

15 športových režimov

Hodinky ponúkajú všetko to, čo by si od nich športoví nadšenci mohli priať. Podporujú 15 rôznych športov vrátane behu, bicyklovania, plávania či voľného tréningu. Pri monitorovaní využívajú až 190 údajov a analyzujú tréning v troch fázach – pred výkonom, počas cvičenia a následne po ňom v podobe navrhovaných informácií o zlepšení. 

Hodinky ponúkajú aj množstvo funkcií na zlepšenie vášho zdravia. Upozornia vás napríklad, ak budete mať dlhšiu dobu nezvyklú tepovú frekvenciu. Počas spánku monitorujú srdcový rytmus s kvalitou dýchania a následne navrhujú, ako spánok zlepšiť. 

zdroj: Huawei

Telefonovanie priamo z hodiniek

Huawei Watch GT 2 využijú aj menej športovo založení užívatelia. Vďaka čipu Kirin A1 môžu prostredníctvom nich telefonovať až do vzdialenosti 150 metrov. Priamo do nich si môžete ukladať telefónne kontakty, aj keď samozrejme – na volanie budete vždy potrebovať smartfón. Do pamäte si môžete uložiť aj hudbu – je tu dostatok miesta pre 500 skladieb.

zdroj: Huawei

Cena a dostupnosť

46mm verzia sa začne predávať 21. októbra v dvoch farebných prevedeniach – s čiernym športovým a hnedým koženým remienkovm Menšie 42mm hodinky budú dostupné od 16. novembra s koženým remienkom. Cena oboch modelov bude 249 eur.

zdroj: Huawei

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio