Mobil.sk Mobil.sk

Sledujte predstavenie série Mate 30 od Huawei naživo!
zdroj: Huawei / YouTube

Sledujte predstavenie série Mate 30 od Huawei naživo!

Pre spoločnosť Huawei je dnes veľký deň. Chystá sa totiž predstaviť svoje jesenné vlajkové lode radu Mate 30, ktoré však už nedostali požehnanie od spoločnosti Google.

Rad Mate 30 tak bude prvým, ktorý nebude vybavení operačným systémom Android z dielne spoločnosti Google a v smartfónoch údajne nenájdeme ani aplikácie patriace do ekosystému Google. Prirodzene sme teda zvedaví, ako si s týmtito prekážkami výrobca poradil.

Dizajn zariadení nie je žiadnym tajomstvom, keďže sa podoba smartfónov dostala na internet ešte pred ich oficiálnym predstavením. Séria bude obsahovať 4 modely. Najlacnejší Huawei Mate 30 Lite, model Mate 30, vlajkový Mate 30 Pro a prémiový Mate 30 Porsche Design.

Otázky sa však roja najmä okolo spomínaného systému. Kým skôr sa počítalo s tým, že Huawei osadí nové smartfóny svojim vlastným systémom HarmonyOS, Huawei tieto tvrdenia v minulosti rezolútne odmietol. Systém totiž ešte nie je pripravený pre smartfóny a značka Huawei by rada osádzala svoje smartfóny Androidom tak dlho, ako to len bude možné.

Aplikácie od Google pokročilejší používatelia budú môcť do smartfónu dostať prostrednítvom inštalačných súborov APK, no klasický používateľ, ktorý je zvyknutý na pohodlnú inštaláciu prostredníctvom Google Play obchodu s aplikáciami bude zrejme frustrovaný

Aj v súvislosti s touto témou sa hovorí, že nový rad Mate 30 sa zrejme najskôr v Európe nebude predávať, čo by bola škoda. Na všetky otázky nájdeme odpovede už dnes o 14:00. Vtedy sa totiž začne samotné predstavovanie, ktoré sa odohrá v Mníchove a bude vysielané naživo cez službu YouTube. Video so živým prenosom nájdete nižšie.

zdroj: Huawei / YouTube

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Fun rádio