Mobil.sk Mobil.sk

Tento fotograf si povedal, že sa pokúsi nafotiť všetky základné obrázky plochy systému macOS (VIDEO)
zdroj: AndrewLevitt / YouTube

Tento fotograf si povedal, že sa pokúsi nafotiť všetky základné obrázky plochy systému macOS (VIDEO)

Technologické spoločnosti vždy veľmi starostlivo vyberajú základný obrázok plochy, ktorý sa používateľovi zobrazí po prvom spustení systému. Väčšinou ide o fotografiu, za ktorou sú celé dni práce. Presvedčil sa o tom aj tento fotograf.

os mojave
Pozadie z macOS 10.14 Mojave /Andrew Levitt (YouTube)

Fotograf a youtuber Andrew Levitt si povedal, že sa spoločne s dvomi priateľmi (fotografom menom Taylor Gray a kameramanom Jacobom Phillipsom) pokúsi nafotiť rovnaké fotografie, akými je vybavený operačný systém macOS v jeho posledných verziách. Spoločnosť Apple v minulosti volila skôr abstraknté grafiky ladené do modrej farby, neskôr prešla na grafiky vesmíru či galaxií, no a s poslednými verziami systému macOS volí fotografie krajiny.

yosemite
Pozadie z operačného systému macOS 10.10 Yosemite / Andrew Levitt (YouTube))
mac os
Pozadie zo systému macOS 10.12 Siera / Andrew Levitt (YouTube)

Systémy Yosemite (macOS 10.10), El Captain (macOS 10.11), Siera (macOS 10.12) a High Siera (macOS 10.13) v základe používali obrázky skál z Yosemitského národného parku. Najnovšia verzia macOS 10.14 Mojave zase presedlala na obrázok pieskovej duny z Mohavskej púšte. Andrew sa teda spoločne s kolegami rozhodol, že sa nielen pokúsi nájsť tieto miesta, ale odfotí ich z rovnakého uhla, vzdialenosti a zhruba v rovnakej dennej dobe, aby sa čo najviac priblížil originálu.

mac os
Základné pozadie operačného systému macOS 10.11 El Captain / Andreww Levitt (YouTube)

Hľadali teda a chodili. V mohavskej púšti sa napríklad zdržali dlhšiu dobu, ako plánovali, pretože piesková duna sa odvtedy zmenila a kým našli aspoň približný uhol, zapadlo im slnko. Nakoniec však prišli na to, že daná fotografia bola zrejme upravená vo Photoshope.

mac os
Pozadie zo systému macOS 10.13 High Siera / Andrew Levitt (YouTube)

Pri ostatných fotografiách sa im podarilo zachytiť prekvapivo zhodné fotografie, aj keď svit slnečných lúčov bol miestami iný, keďže asi svoje objekty fotili v inom ročnom období, než boli fotené originály. Z celej tejto snahy nakoniec zostrihali aj video, kde sa snažia ukázať ľuďom, že práca fotografa nie je vždy taká ľahká, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Fun rádio