MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook sa spojil s Ray-Ban, aby nám priniesol zariadenie, ktoré nahradí smartfóny
zdroj: pixabay.com

Facebook sa spojil s Ray-Ban, aby nám priniesol zariadenie, ktoré nahradí smartfóny

Smartfóny zmenili celý technologický svet a nahradili fotoaparáty, kalkulačky, diktafóny či prenosné herné konzoly. Otázka teraz je, aké prelomové zariadenie v budúcnosti nahradí smartfóny? Podľa Facebooku sú to inteligentné okuliare.

Najväčšia sociálna sieť údajne roky pracuje na vývoji vlastných okuliarov s rozšírenou realitou. Píše o tom nová správa z portálu CNBC, ktorá zároveň tvrdí, že na ich výrobe sa podieľa aj spoločnosť Luxottica. To je taliansky výrobca okuliarov, pod ktorého patrí aj známa značka Ray-Ban a pravdepodobne sa postará o dizajn. 

Facebook tieto okuliare označuje ako Orion a výnimočné budú v tom, že na rozdiel od ostatných nositeľných zariadení, nebudú spolupracovať so smartfónom. Nepôjde teda len o nový inteligentný doplnok ako napríklad smart hodinky, avšak o samostatné zariadenie, ktoré má mobily úplne nahradiť.

zdroj: maxpixel.net

To znamená, že Orion okuliare by mali zvládnuť robiť všetko to, čo smartfóny. Budeme môcť prostredníctvom nich telefonovať bez toho, aby sme museli držať pri uchu smartfón a všetky informácie sa budú zobrazovať na malom displeji priamo pred našimi očami. Okuliare by mali mať aj vlastný fotoaparát, ktorý by okrem iného umožnil naživo zdieľať to, čo vidíme, so svojimi priateľmi.

Aj keď Facebook a Luxottica už na okuliaroch pracujú niekoľko rokov, stále sme vzdialení od ich predstavenia. CNBC píše, že na trh by sa mali dostať pravdepodobne medzi rokmi 2023 a 2025. Či dokážu skutočne nahradiť naše smartfóny je otázne. Faktom ale je, že Facebook nie je jediný, kto pracuje na výrobe inteligentných AR okuliarov. Budúcnosť v nich vidí aj spoločnosť Apple, ktorá ich vyvíja už niekoľko rokov a podľa analytikov by nám ich mali predstaviť o rok alebo dva.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio