Mobil.sk Mobil.sk

Čo nám Apple o iPhonoch 11 neprezradil: O koľko sa zväčšila batéria a pamäť RAM?
zdroj: Apple

Čo nám Apple o iPhonoch 11 neprezradil: O koľko sa zväčšila batéria a pamäť RAM?

Apple nám pred týždňom priniesol novú sériu iPhonov 11, 11 Pro a 11 Pro Max. A ako to už u tejto spoločnosti býva, často býva skúpa na niektoré konkrétne parametre zariadení. Vďaka čínskej certifikačnej stránke TENAA sme sa však teraz dozvedeli aj tie posledné detaily, ktoré sme potrebovali vedieť.

V prvom rade ide o pamäť RAM, ktorú spoločnosť pri oficiálnom predstavovaní vôbec nespomenula. Ukázalo sa, že všetky tri nové iPhony - iPhone 11, iPhone 11 Pro aj iPhone 11 Pro Max - majú rovnakú kapacitu ako predchodcovia, teda 4GB. Polepšil si len iPhone 11, keďže minuloročný iPhone XR mal len 3GB. To by sa mohlo zdať ako príliš málo, vzhľadom na to, že je rok 2019 a konkurenční výrobcovia Android zariadení ponúkajú aj dvojnásobok. 

Faktom ale je, že Apple nám už v minulosti dokázal, že veľmi dobre vie, ako vybaviť svoje iPhony tak, aby poskytovali dostatoční výkon aj pre náročné používanie. Jeho výhoda je úzko prepojený systém iOS s hardvérom iPhonov, takže sa o malú RAMku nemusíme obávať.

zdroj: Apple

Čo sa týka batérie, Apple sa už od začiatku chválil tým, že nové iPhony toho vydržia viac. iPhone 11 Pro by mal ponúknuť o štyri hodiny vyššiu výdrž na jedno nabitie ako iPhone XS, zatiaľ čo iPhone 11 Pro Max vydrží až o päť hodín viac oproti iPhonu XS Max. iPhone 11 má vydržať o hodinu viac oproti iPhonu XR. Na jednej strane za to môže vyššia energetická efektivita procesora, na druhej sme sa však dočkali aj zväčšenia batérie. Takúto kapacitu majú nové iPhony:

  • iPhone 11: 3110 mAh (5,7% nárast)
  • iPhone 11 Pro: 3046 mAh (14,5% nárast)
  • iPhone 11 Pro Max: 3969 mAh (25% nárast)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio