MOBIL.sk MOBIL.sk

Aj nové iPady Pro údajne dostanú tri optiky fotoaparátu!
zdroj: Sonny Disckson

Aj nové iPady Pro údajne dostanú tri optiky fotoaparátu!

Hoci spoločnosť Apple dlhú dobu ignorovala priania fanúšikov a svoje iPady vybavovala len jednou optikou, zdá sa, že doba sa zmení.

Na internet sa dostala fotografia zobrazujúca iPad s tromi optikami fotoaparátu. To možno značí prichádzajúce zlepšenie v tomto smere v oblasti tabletov. Pred časom Samsung prestavil svoj tablet Galaxy Tab S6, ktorý ako prvý priniesol hneď dve optiky fotoaparátu a stal sa tak ultimátnym moderným tabletom s Androidom, ktorý dokáže fotiť lepšie než jeho konkurencia.

ipad pro fotoaparat 2019
Sonny Dickson

Toto evidentne nenecháva značku Apple chladnou a už v októbri (čo je bežné obdobie v roku, keď Apple predstavuje nové iPady a počítače Mac) spoločnosť predstaví nové iPady. O nich sa toho zatiaľ veľa nevedelo, nová fotografia však do celej problematiky vnáša trochu svetla. Apple totiž veľmi nemá ako vylepšeiť nové iPady. Rámčeky okolo displeja sú tak akurát, veľkosť displejov po minuloročnom zväčšovaní tiež. Rozmery a výkon sú výborné.

Jedinou slabinou oproti smartfónom od Apple tak bol fotoaparát jablčných tabletov. Hneď na úvod dodávame, že fotografia nie je oficiálna a je dosť možné, že je upravená. Dôležité je ale uviesť, kto ju zverejnil. Jedná sa o človeka menom Sonny Dickson. Tento človek totiž zvykne predpovedať novinky ohľadom iPadov relatívne často a to dosť presne, takže táto informácia by vôbec nemusela byť ďaleko od pravdy.

iPad Pro (2018)
iPad Pro (2018) (Apple)

Má sa jednať o finálnu maketu zariadenia, takže by nemala byť ďaleko od reálneho zariadenia. Fotografické funckie by mali byť približne rovnaké ako u nových iPhonov Pro. Jedinými rozdielmi sú použitie hliníka namiesto matného skla, pretože iPad je jednoducjo príliš veľkým zariadením a sklo by sa mohlo zlomiť, a tiež trochu odlišné usporiadanie objektívov vo štvorci. Nové iPady by tak mohli byť ultimátnym zariadením pre fotografiu a videografiu.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio