Mobil.sk Mobil.sk

Huawei Mate 30 Pro totálne rozdrví konkurenciu nakrúcaním extrémne spomaleného videa
zdroj: xda-developers.com

Huawei Mate 30 Pro totálne rozdrví konkurenciu nakrúcaním extrémne spomaleného videa

Spoločnosť Huawei nám už zajtra predstaví svoje nové vlajkové lode série Mate 30. Na povrch sa postupne dostáva stále viac informácií a jedna, týkajúca sa zadnej kamery, je obzvlášť zaujímavá.

Huawei by nám mal predstaviť celkovo tri nové smartfóny – Huawei Mate 30, Mate 30 Pro a Mate 30 Lite. Ten najdrahší z nich, Mate 30 Pro dostane štvoritú kameru s kruhovým usporiadaním, ktoré je v dnešnej dobe veľmi populárne. Dve kamery by mali fotiť v 40 megapixlovom rozlíšení, z toho jedna bude slúžiť na fotenie ultra širokých fotografií.

zdroj: xda-developers.com

Spolu s ňou bude na zadnej strane aj 8 megapixlový telefoto senzor a fotoaparát slúžiaci na zachytenie 3D priestoru. Mate 30 Pro by mal zároveň dostať novú funkciu s názvom „Ultra High Definition Night Mote,“ ktorá je podobná Nočnému režimu v nových iPhonoch. To znamená, že bude fotiť výrazne svetlejšie a kvalitnejšie fotografie v noci.

Čím sa však Huawei plánuje úplne odlíšiť od svojich konkurentov, je nová funkcia spomaleného videa. Podľa portálu XDA Developers dokáže Mate 30 Pro nakrúcať slow-motion videá so 7680 snímkami za sekundu. To je naozaj extrémne spomalené video, ku ktorému sa žiadny smartfón doteraz ani nepriblížil. Tie najlepšie vlajkové lode ako napríklad Note 10+ dokážu zachytávať video v 960 FPS. Nie sme si úplne istí, ako to Huawei dokáže, ale znamená to, že jeho pripravovaná vlajková loď dokáže nakrúcať osemkrát pomalšie ako akýkoľvek iný mobil.

zdroj: xda-developers.com

Čo sa týka ostatných parametrov, Mate 30 Pro by mal dostať čip Kirin 990 SoC. To je zatiaľ najrýchlejší procesor od Huawei, ktorý má v sebe ako jediný integrovaný 5G modem, takže bude podporovať novú generáciu sietí. Dostať by mal 6,6 palcový Super AMOLED displej so zakriveným displejom a 90Hz obnovovacou frekvenciou. 

Už teraz teda vieme, že najdrahší z trojice smartfónov Mate 30 bude poriadne delo, ktoré má ambíciu stať sa najlepším mobilom roku 2019. Jediné, čo ho môže zabrzdiť, je zákaz americkej vlády. Mate 30 Pro, ako aj jeho lacnejší súrodenci, sa bude predávať bez Google služieb – to znamená, že v ňom nenájdeme Obchod Play a môže mať problém aj s budúcimi aktualizáciami systému Android. Uvidíme, ako si s tým Huawei poradí.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Fun rádio