Mobil.sk Mobil.sk

Spoločnosti Huawei unikli oficiálne obrázky smartfónov Mate 30. Séria bude mať 4 modely!
zdroj: Evan Blass / Twitter

Spoločnosti Huawei unikli oficiálne obrázky smartfónov Mate 30. Séria bude mať 4 modely!

Už 19. septembra nám spoločnosť Huawei predstaví svoje jesenné vlajkové lode pre rok 2019. Ako to už však v dobe internetu býva zvykom, občas sa dočkáme odhalenia oficiálneho vzhľadu skôr, než tak učiní samotná spoločnosť.

Nehovoríme pri tom o vizualizáciách na základe rôznych únikov informácií, ale o podobe, ktorá by sa mala objaviť v oficiálnych materiáloch k novým zariadeniam. Z obrázkov sa dozvedáme, že Huwei má pre nás pripravené hneď 4 modely.

Huawei Mate 30 Lite

Najmenej vybaveným modelom série bude už tradične Mate 30 lite. Ide vlastne o rebrandovaný odel Nova 5i Pro, ktorý spredu vyzerá ako Samsung Galaxy S10e a zo zadu ako minuloročný Mate 20. Displej bude mať uhlopriečku 6,3 palcov.

huawei mate 30 lite
Evan Bsass / Twitter

Tento model dostane 4G pripojenie, batériu s kapacitou 4000 mAh a procesor Kirin 810, ktorý je výkonnostne porovnateľný s čipom Qualcomm Snapdragon 710 patriacim do strednej triedy. Hlavný fotoaparát bude mať 48-megapixelový hlavný senzor a 8-megapixelový širokouhlý fotoaparát. Zvyšné dva objektívy budú patriť makru a hĺbkovému senzoru. Obidva dostanú rozlíšenie 2 megapixely.

Huawei Mate 30

Smartfón Mate 30 bude patriť do v portfóliu niekam do stredu. V jeho výbave údajne nájdeme 5G siete, čip Kirin 990 5G so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. Smartfón by mal byť poháňaný Androidom 10 bez Google aplikácií. Na prednej strane tiež vidíme výrez, ktorý má byť domovom pre 2 selfie kamerky. Na zadnej strane nájdeme 4 objektívy fotoaparátu v kruhovom usporiadaní.

huawei mate 30
Evan Blass / Twitter

Huawei Mate 30 Pro

Na vrchol série zasadne Pro model s niekoľkými špeciálnymi funkciami. V prvom rade pôjde o 6,8-palcový bezrámčekový a extrémne zahnutý Waterfall displej s výrezom a podporou 3D rozpoznávania tváre, podobne ako to poznáme z iPhonov. Čakajme však aj čítačku odtlačkov prstov zabudovanú v displeji. Selfie kamerka dostane rozlíšenie až 32 megapixelov.

huavei mate 30 pro
Evan Blass / Twitter

Vo vnútri bude použitý čip Kirin 990 5G, 8 GB RAM a až 512 GB úložiska so slotom pre pamäťové karty. Aj tu sa dočkáme open-source verzie Androidu 10, ale bez aplikácií od spoločnosti Google. Batéria bude mať skvelú kapacitu 4500 mAh a dostupné bude aj 40 Wattové rýchlonabíjanie alebo 27 Wattové bezdrôtové nabíjanie.Model Mate 30 Pro dostane opať 4 objektívy fotoaparátu, pričom ten najlepší dostane rozlíšenie 40 megapixelov s technológiou Pixel binning a prívlastok filmový. Teleobjektív bude vedieť obraz priblížiť až 3-krát.

huawei mate 30 pro
Vean Blass / Twitter

Huawei Mate 30 Porsche Design

Tento prémiový model bude dostupný len pre vybranú klientelu. Určovať to bude najmä jeho cena, ktorá určite nebude nízka, ako to už býva zvykom. Funkčne však pôjde o model takmer totožný s Mate 30 Pro. Odlišovať by sa mal iba 12 GB RAM pamäte a zadnou stranou potiahnutou kožou a sklom.

huawei mate 30 porsche design
Evan Blass / Twitter

Zdá sa teda, že o chystaných novinkách od Huawei, ktoré budú už o dva dni (19. septembra) predstavené v nemeckom Mníchove, toho vieme naozaj dosť. Najviac nás však zaujíma, akým spôsobom Huawei vyriešil problém s Androidom a aplikáciami od spoločnosti Google, ktoré po novom nebude môcť používať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Fun rádio