MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung vraj v budúcnosti zlúči série Galaxy S a Galaxy Note do úplne nového radu
zdroj: MOBIL.sk

Samsung vraj v budúcnosti zlúči série Galaxy S a Galaxy Note do úplne nového radu

Leaker Evan Blas, ktorý má v biznise okolo smartfónov veľmi spoľahlivé zdroje uviedol, že spoločnosť Samsung v budúcnosti pravdepodobne zlúči série Galaxy S a Galaxy Note do nového radu Galaxy One.

Spoločnosť Samsung má v poslednom období mierne problémy v umiestňovaní svojich smartfónov do klasických radov zariadení. V rámci snahy zvýšiť predaje totiž rozdelil rad Galaxy S na tri zariadenia, pričom najskromnejší zástupca Galaxy S10e mierne cenovo aj funkčne koliduje s modelom Galaxy A90. Máme tu aj modely Galaxy S10+ a Note10, ktoré sú až na pár drobností funkčne takmer rovnaké.

samsung galaxy note 10 +
Samsung Galaxy Note10+ / Samsung

To na jednej strane dopomáha vyšším predajom, no na strane druhej môžu takéto funkčné prieniky používateľov miasť a sťažovať im výber zariadenia, keďže tieto smartfóny sú predstavované v iných častiach roka s rôzne pokročilými súčasťami. Nie je to pritom po prvýkrát, čo má Samsung problémy s príliš mnohými modelmi v rámci sérií. Pred časom na to doplatila séria Galaxy J, ktorá liezla do kapusty Samsungom radu galaxy A, a tak sa Samsung celý rad Galaxy J rozhodol zrušiť.

Samsung vie momentálne s dvomi prémiovými radmi Galaxy Note a Galaxy S lepšie marketingovo zacieliť na zákazníkov, pretože Galaxy S zariadenia sú zamerané na kreatívnych spotrebiteľov a Galaxy note telefóny na manažérov a pracovné úlohy. Vo svojej podstate však medzi nimi veľa rozdielov nenájdeme. Myšlienka zjednotenia by teda nemusela byť len sci-fi nápadom. Ľudia si totiž nekupujú sériu S alebo Note, ale rad Galaxy.

samsung galaxy s10
Samsung / YouTube

Celá idea sa zatiaľ opiera iba o tvrdenie Evana Blassa, ktorý však má (ako sme už uviedli v úvode) veľmi spoľahlivé zdroje a neriskoval by svoju povesť zverejňovaním informácií, ktoré nemajú aspoň nejaký reálny základ. Reakcii Samsungu sa však pravdepodobne nedočkáme. Najbližšiu možnosť presvedčiť sa o tomto tvrdení budeme mať na jar roku 2020, keď juhokórejský výrobca predstaví ďalšiu generáciu radu Galaxy S alebo prvú generáciu radu Galaxy One.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio