MOBIL.sk MOBIL.sk

Vivo NEX 3: Číňania predstavili revolučný smartfón s najmenšími okrajmi okolo displeja na svete
zdroj: Vivo

Vivo NEX 3: Číňania predstavili revolučný smartfón s najmenšími okrajmi okolo displeja na svete

Smartfóny Vivo NEX by sme mohli označiť za jedny z najpokrokovejších zariadení dneška. Prvá generácia prišla s revolučným vysúvacím fotoaparátom, tá druhá zas priniesla dve obrazovky na jednom zariadení. A teraz nám Vivo čerstvo predstavil novinku s názvom NEX 3, ktorá je prelomová vďaka svojmu displeju.

Vivo NEX 3 sa od ostatných smartfónov na trhu líši už na prvý pohľad. Je to vďaka novému Waterfall FullView OLED displeju, ktorý pokrýva takmer celé jeho telo. Je zakrivený na stranách a má len naozaj maličké okraje, vďaka ktorým sa môže pochváliť, že pokrýva 99,6 percenta tela. Žiadny doteraz predstavený smartfón nemá tak veľký pomer obrazovky k telu.

zdroj: Vivo

Displej má 6,89 palcov a kvôli pôsobivo malým okrajom nenecháva miesto pre klasické tlačidlá. Namiesto toho doň spoločnosť umiestnila virtuálne tlačidlá s názvom Touch Sense, ktoré vytvárajú hmatovú spätnú väzbu a pôsobia tak ako fyzické tlačidlá.

Novinku môžeme označiť za vlajkovú loď spolu so všetkým, čo k tomu patrí. Vivo osadil do smartfónu najvýkonnejší Snapdragon 855 Plus so špeciálnym vodným chladením. Vo vnútri sa nachádza obrovská batéria s 4500mAh, ktorá podporuje 44W rýchlo nabíjanie Super FlashCharge. Nechýba ani snímač odtlačkov zabudovaný v obrazovke a smartfón sa bude predávať v 4G aj 5G verzii.

zdroj: Vivo

Zadnú stranu tvorí okrúhla kamera s trojitým fotoaparátom. Spoločnosť použila novo predstavený 64 megapixlový senzor spolu s 13 megapixlovou širokouhlou kamerou a 13 megapixlovým telefoto objektívom. Podobne, ako v prípade pôvodného Vivo NEX, aj „trojka“ využíva vysúvaciu kameru na fotenie selfies.

Vivo nám zatiaľ neprezradil bližšie informácie o cene ani dostupnosti ich novej vlajkovej lode. Vieme len, že bude dostupný „v najbližších mesiacoch v Pacifickej Ázii, Juhovýchodnej Ázii a na ďalších trhoch.“ S najväčšou pravdepodobnosťou sa ale oficiálne na náš trh nedostane a budeme si ho môcť objednať len priamo z Číny prostredníctvom internetových obchodov.

zdroj: Pocketnow | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio