MOBIL.sk MOBIL.sk

Predaje iPhonov 11 budú nad očakávania, myslí si uznávaný analytik! Toto sú ich najväčšia lákadlá
zdroj: Apple

Predaje iPhonov 11 budú nad očakávania, myslí si uznávaný analytik! Toto sú ich najväčšia lákadlá

Predaje minuloročnej generácie iPhonov neboli také, aké si spoločnosť predstavovala. Po prvýkrát sa stalo, že predaje nových iPhonov klesali a Apple potreboval prísť s niečím, čo tento zlý scenár zmení. Budú touto zmenou čerstvo predstavené iPhony 11, 11 Pro a 11 Pro Max?

Uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, ktorý sa venuje prevažne spoločnosti Apple, verí, že nové iPhony sa budú predávať dobre. Je presvedčený, že predaje iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro budú nad očakávania. Zatiaľ čo lacnejší iPhone 11 sa bude najlepšie predávať v Číne, v USA by podľa jeho odhadov mal kraľovať iPhone 11 Pro.

Smartfóny dnes nie sú len o nových technológiách, ale zároveň o dizajne. Kuo si myslí, že jedným z dôvodov, prečo si zákazníci kúpia nové iPhony, bude ich farba. Apple nám tento rok prinesie nové farby iPhonov, po ktorých bude podľa analytika veľký dopyt. iPhone 11 Pro sa bude predávať v tmavozelenej farbe a iPhone 11 prišiel so zelenou a fialovou farbou.

iPhone 11 Pro prišiel s novou zelenou farbou | zdroj: Apple

Dôležitým faktorom v predajoch bude aj to, že iPhone 11 oproti svojmu predchodcovi, iPhonu XR, zlacnel. V USA sa predáva za 699 dolárov, v Európe bude jeho cena 799 eur. To je o 50 eur menej ako predajná cena iPhonu XR v čase jeho predstavenia. Zároveň však prišiel s lepším dvojitým fotoaparátom a vylepšenou batériou. Vďaka kombinácii nižšej ceny a lepšej výbavy sa stane ideálnou voľbou pre užívateľov, ktorí aktuálne vlastnia staršie iPhony 6, 6S alebo 7.

iPhone 11 zlacnel o 50 eur oproti svojmu predchodcovi | zdroj: Apple

Prvé odhady predajov v roku 2019 hovoria o 70-75 miliónoch kusov. V porovnaní s tým istým obdobím v minulom roku by tak šlo o 10 miliónový nárast. Uvidíme, či sa nakoniec tieto odhady potvrdia a či bude mať Apple dôvod na oslavu. Predaje iPhonov by mali odštartovať už tento týždeň – 20. septembra.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio