MOBIL.sk MOBIL.sk

Minecraft dostane novú „realistickejšiu“ grafiku. Pozrite sa na porovnanie pred a po!
zdroj: Nvidia

Minecraft dostane novú „realistickejšiu“ grafiku. Pozrite sa na porovnanie pred a po!

Hru Minecraft by sme mohli len ťažko označiť za hru s realistickou grafikou. Kockový svet s jednoduchými textúrami však teraz dostane veľkú aktualizáciu, vďaka ktorej sa jej výzor výrazne zmení.

Microsoft sa rozhodol spojiť so spoločnosťou Nvidia, aby nám priniesol lepšie grafické spracovanie populárnej hry Minecraft. Ide najmä o zlepšenie svetla a spôsobu, ako dopadá na jednotlivé objekty. Vďaka tomu vyzerá prostredie kockového Minecraftu podstatne realistickejšie. Na druhej strane to ale bude vyžadovať poriadny výkon od grafických kariet.

Minecraft bude využívať technológiu s názvom „ray tracing,“ ktorá dokáže v reálnom čase simulovať svetlo dopadajúce na scény v hrách. Vďaka tomu ponúkne vernejšie tiene, odrazy a farby, ktoré pripomínajú reálny svet. Z tohto dôvodu však bude nová grafická aktualizácia Minecraftu dostupná len na grafické karty Nvidia RTX, ktoré ray tracing podporujú. Ide o herné grafické karty, ktorých cena zvyčajne začína na 300-400 eurách.

zdroj: Nvidia
zdroj: Nvidia

„Ray tracing je kľúčový v otázke toho, kam sa bude Minecraft uberať,“ hovorí Saxs Persson, kreatívny riaditeľ vývojárskeho tímu, ktorý pracuje na Minecrafte. „V normálnom Minecrafte vyzerá blok zlata proste žlto. Avšak, so zapnutým ray tracing môžete vidieť odrazy svetla, okolitých objektov, dokonca môžete v jeho odraze vidieť príšery.“

Nové grafické spracovanie by malo do Minecraftu prísť niekedy v roku 2020. Ako sme už spomínali, dostupné bude len pre majiteľov grafických kariet Nvidia RTX. Autori však sľubujú, že pracujú aj na ďalších vizuálnych vylepšeniach, ktoré si budú môcť vychutnať všetci hráči – vrátane tých, čo RTX nemajú alebo hrajú na konzolách.

zdroj: bbc.com

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio