MOBIL.sk MOBIL.sk

Záber z Google Maps z ktorého mrazí! Polícia vďaka nemu našla 22 rokov nezvestného muža
zdroj: Google Maps

Záber z Google Maps z ktorého mrazí! Polícia vďaka nemu našla 22 rokov nezvestného muža

Obrovská databáza satelitných snímok Google Maps nám umožňuje pozrieť sa v priebehu pár sekúnd do ktoréhokoľvek kúta Zeme. Najnovší prípad ukazuje, že nejde len o užitočný nástroj pri plánovaní ciest a spoznávaní krajín z domu, ale dokonca aj pri riešení neobjasnených prípadov.

Americkej polícii sa vďaka Google Maps podarilo vyriešiť prípad nezvestného muža ešte z roku 1997. 40 ročný William Moldt z Floridy sa stratil 7. novembra 1997, teda pred takmer 22 rokmi. Posledný človek, s ktorým sa rozprával bola jeho priateľka, keď jej telefonoval, že je na ceste domov z nočného klubu. Domov sa však už nikdy nevrátil a nikto nevedel, čo sa s ním vlastne stalo.

Až kým si o 22 rokov neskôr jeden z obyvateľov floridského mesta Wellington nevšimol niečo zvláštne v Google Mapách. Pri prezeraní satelitných snímok v oblasti neďaleko jeho domu zbadal v rieke objekt, ktorý pripomínal auto. Okamžite kontaktoval svojho suseda Barryho Faya, ktorý pri jazere býval. Fay o aute nič nevedel a preto pomocou drona skontroloval jazero. Zistil, že sa v ňom skutočne nachádza auto a zavolal políciu.

Auto je dobre viditeľné aj z diaľky. Doteraz si však nikto nič nevšimol | zdroj: Google Maps

Polícia vytiahla z rybníka vozidlo v značne poškodenom stave. Všetko nasvedčovalo tomu, že sa pod vodou nachádzalo už dlhú dobu. Po preskúmaní interiéru v ňom našli zvyšky ľudskej kostry. Potvrdilo sa, že išlo o pozostatky Williama Moldta, ktorý sa v roku 1997 záhadne stratil. Polícia ale nevie, čo sa v osudový deň stalo a ako sa auto dostalo do rybníka. Zrejme sa to ani nikdy nedozvie.

Desivá satelitná fotografia, na ktorej je odfotené potopené auto s pozostatkami nezvestného človeka, sa stále nachádza na Google Maps. Pozrieť si ju môžete na tomto odkaze (nezabudnite zapnúť 3D zobrazenie, aby ste snímku videli vo vyššej kvalite a s vyšším kontrastom). Zdá sa, že auto bolo prostredníctvom Máp od Google viditeľné už od roku 2007, no doteraz si ho nikto nevšimol.

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio