MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhone 11 Pro Max je najťažší iPhone vôbec! Váži viac ako konkurenčné smartfóny
zdroj: Apple

iPhone 11 Pro Max je najťažší iPhone vôbec! Váži viac ako konkurenčné smartfóny

iPhone 11 Pro Max je prémiový smartfón najvyššej triedy, ktorý si zaslúži označenie „Pro.“ Apple prišiel s lepším fotoaparátom, predĺžil výdrž batérie, osadil doň nový OLED displej a vybavil ho najrýchlejším čipom A13 Bionic. Všetky tieto zmeny sa však podpísali na jeho hmotnosti.

iPhone 11 Pro Max je poriadne veľký smartfón. S 6,5 palcovým displejom ide o jeden z najväčších mobilov na trhu. Zároveň však váži viac ako konkurenčné modely. Podľa jeho oficiálnych špecifikácií má až 226 gramov. Jeho predchodca, iPhone XS Max, váži 208 gramov a má rovnakú veľkosť. To je až 10 percentný nárast hmotnosti.

zdroj: Apple

S 226 gramami ide o jeden z najťažších smartfónov, ktoré si aktuálne môžete kúpiť. Na základe čísiel je ťažké odhadnúť, ako ťažký vlastne iPhone 11 Pro Max je, preto si ho poďme porovnať s konkurenciou. Samsung Galaxy S10+, ktorý má 6,4 palcový displej napríklad váži len 175 gramov, Pixel 3 XL má 184 gramov a OnePlus 7 Pro s 6,67 palcovým displejom 206 gramov.

Zaujímavé je aj porovnanie s jedným z najväčších konkurentov – Galaxy Note 10 Plus od Samsungu. Ten má podstatne väčšiu obrazovku – až 6,8 palcov a aj napriek tomu váži len 196 gramov. Navyše, podľa GSMArena má iPhone 11 Pro Max dokonca o 800mAh menšiu batériu. Je preto ťažké odhadnúť, kde sa táto hmotnosť skrýva a prečo nový iPhone váži tak veľa. 

zdroj: Apple

Aj keď patrí iPhone 11 Pro Max k najťažším smartfónom vôbec, stále sú tu značky, ktoré ho prekonávajú. Sony XZ2 Premium z minulého roka má 236 gramov, herný smartfón Asus ROG Phone 2 dokonca 240 gramov. 

Treba ale povedať, že vyššia hmotnosť nemusí byť hneď niečo tragické. Držať v ruke veľký, solídny mobil vytvára pocit, že máte naozaj prémiové zariadenie. Na druhej strane ale môže byť jeho nosenie trochu nepohodlné. Na konci tak aj tak záleží len od vašich preferencií a uvidíme, ako budú na vyššiu hmotnosť reagovať zákazníci.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio