MOBIL.sk MOBIL.sk

Vo Vietname sa predávajú smartfóny Pixel 4 XL, ktoré ešte ani neboli predstavené!
zdroj: Google

Vo Vietname sa predávajú smartfóny Pixel 4 XL, ktoré ešte ani neboli predstavené!

Úniky informácií a fotografií nepredstavených smartfónoch nie sú v technologickom svete žiadnou novinkou a tak nejak sme si na ne zvykli. Absolútne najhoršie na tom je spoločnosť Google, ktorá si každoročne nevie ustrážiť úniky a občas to zachádza až do absurdných rozmerov.

Len pred pár dňami sa napríklad na YouTube objavili recenzie ich smartfónov Pixel 4 a Pixel 4 XL. Problémom je, že tieto vlajkové lode ešte neboli predstavené a Google ich teda nepredáva. YouTuberi z Vietnamu ich ukazujú na kameru v celej kráse a rozoberajú ich funkcie.

Doteraz sme nevedeli, ako sa k nim mohli dostať, až kým sa na internete neobjavila písaná recenzia Pixelu 4 XL od užívateľa, ktorý tvrdí, že si mobil jednoducho kúpil. Podľa jeho slov sa zariadenia Pixel 4 XL predávajú v hlavnom meste Vietnamu – Hanoji. Jeden miestny obchod so smartfónmi ho ponúka za 25 miliónov Vietnamských dong, čo je v prepočte približne 970 eur. 

V recenzií sa píše, že tieto predávané modely s najväčšou pravdepodobnosťou nie sú finálne kusy určené na predaj, pretože v nich chýbajú niektoré funkcie, ktoré už Google propagoval ako napríklad Motion Sense alebo odomykanie pomocou tváre. Pravdepodobne teda ide len o prototypy, ktoré sa nejakým spôsobom dostali z výrobnej fabriky Google. 

zdroj: AnhEm TV | youtube.com

Spoločnosť sa k tomu celému zatiaľ nevyjadrila, takže tu stále existuje možnosť, že ide jednoducho o falošné kusy. Avšak, pri pohľade na detailne spracované mobily v recenziách a informácie, ktoré sa zhodujú s doterajšími únikmi, je veľká pravdepodobnosť, že Google si skutočne neustrážil svoje prototypy a predávajú sa vo Vietname.

A prečo práve vo Vietname? Google údajne presunul svoje výrobné linky na smartfóny Pixel 4 z Číny do Vietnamu. Dôvody boli rastúce výrobné faktory a zvýšenie poplatkov americkou vládou. Mohlo sa tak stať, že sa tieto prototypy dostali na pulty vietnamského obchodu priamo z výrobnej fabriky.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio