MOBIL.sk MOBIL.sk

Tento smartfón bude mať najrýchlejšie nabíjanie na svete!
zdroj: MOBIl.sk

Tento smartfón bude mať najrýchlejšie nabíjanie na svete!

Batérie smartfónov sú v súčasnosti na svojich technických maximách. Do veľmi malých batérií sú výrobcovia schopný napchať relatívne veľké kapacity potrebné na poháňanie moderných smartfónov. Takéto batérie sa však nabíjajú relatívne dlho a preto výrobcovia prišli s rýchlonabíjaním.

Rýchlonabíjanie zažilo svoj rozmach najmä v posledných niekoľkých rokoch. Pôvodné 3 alebo 5 wattové nabíjačky začali nahrávať tie s výkonom 10, 15 alebo 18 wattow. Ani toto však evidentne nie je cieľová zastávka. Svetlo sveta totiž čoskoro uzrie smartfón, ktorý bude disponovať najrýchlejším rýchlonabíjaním, ktoré zatieni všetky iné modely.

Samsung Galaxy Note 10+ má v krabici pribalenú 20 wattovú nabíjačku, pričom ak by ste dobu nabíjania chceli výraznejšie skrátiť, môžete si dokúpiť rýchlonabíjačku s výkonom až 45 wattov. Nové iPhony tiež konečne dostanú rýchlejšiu nabíjačku, ktorá má však výkon iba 18 wattov. 4200 mAh batériu smartfónu Huawei P30 Pro síce dokážete prostredníctvom 40 wattovej nabíjačky nabiť za 30 minút na 75 % a za 56 minút na 100%, ale aj tak sa tieto hodnoty nechytajú na chystanú novinku spoločnosti Oppo.

bat.jpg
MOBIL.sk

Oppo sa chystá predstaviť model Oppo Reno Ace, ktorý zasadne na pomyselný trón rýchlonabíjania. Ten totiž údajne dostane možnosť nabíjať batériu smartfónu výkonom až 65 wattov, čo bezkonkurenčne najviac spomedzi všetkých smartfónov. Túto informáciu potvrdil na čínskej sociálnej sieti Weibo samotný viceprezident spoločnosti Oppo, Brian Shen. Len pre porovnanie, smartfón Oppo R17 Pro dokáže nabíjať svoju batériu výkonom 65 wattov. Kapacitu 3700 mAh nabije na 40 % kapacity iba za 10 minút. Za pol hodinu ho nabijete na 96 %. Nabíjanie smartfónu Oppo Reno Ace však bude vďaka 65 wattom ešte o 30 % rýchlejšie.

Znamenalo by to, že na cca 60 % kapacity nabijete batériu za krásnych 10 minút a o ďalších 10 minút bude váš mobil nabitý úplne. Na presné čísla si však budeme musieť počkať do rpedstavenia. Pokiaľ by sa takto rýchle nabíjanie stalo štandardom, človeku byb nevadilo ani to, že súčasné mobily vydržia na jedno nabitie v priemere jeden deň.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio