Mobil.sk Mobil.sk

Fotoaparáty iPhonu 11 Pro a 11 Pro Max sa ľuďom hnusia, vyvolávajú v nich totiž Trypofóbiu
zdroj: MOBIL.sk

Fotoaparáty iPhonu 11 Pro a 11 Pro Max sa ľuďom hnusia, vyvolávajú v nich totiž Trypofóbiu

Na svete existuje niekoľko zvláštnych fóbií a ochorení a jedným z nich je určite Trypofóbia, čiže strach z matice dier.

Spoločnosť Apple tento týždeň predstavila nové iPhony 11 Pro 11 %ro Max, ktorý dostali najmä poriadne vylepšené fotoaparáty. Azda najväčšou (viditeľnou) zmenou je pridanie tretieho (širokouhlého) objektívu na zadnej strane zariadenia. Hoci pri vesmírne šedom variente sú tieto objektívy celkom dobre maskované, pri farebných variantoch svetlejších tomu tak nie je a pri letmom pohľade z diaľky pôsobia objektívy ako diery.

iphones_price.jpg
Apple

A tu nastáva problém. Na svete totiž existuje jedna forma fóbie, ktorá spúšta v ľuďom celú cériu nešpicifických znakov od nepríjemných pocitov, mrazenia, až po nevysvetliteľnú úzkosť. Volá sa Trypofóbia a jediné, čo k jej spusteniu daný jedinec potrebuje, je vzhliadnuť maticu alebo nepravideľný zhluk dier, ktorú momentálne iPhony 11 Pro a 11 Pro Max vďaka trom fotoaparátom ponúkajú. Takíto ľudia majú problém aj pri pohľade na veci, ako sú jahody so svojimi zrniečkami, špongia alebo tobolka lotosového kvetu.

Po predstavení sa na Twitteri objavilo množstvo príspevkov a komentárov od ľudí, ktorí touto zvláštnou fóbiou trpia a ktorým pohľad na nové iPhony vrátil ich problémy. Nepríjemným faktom je, že v rámci marketingu budú nové iPhony v najbližších týždňoch viditeľné všade a neskôr aj na uliciach, takže títo ľudia by sa na to zrejme mali psychicky pripraviť. V kuloároch sa však hovorí, že Apple pracuje na špeciálnom náteri objektívov, ktorý by v budúcnosti tento problém mohol vyriešiť. Náter by mal doslova skryť objektívy, pričom svetlo by sa cez ne pre potreby fotografovania prepúšťalo bez problémov.

Nokia 9
Nokia 9 / MySmartPrice (https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=XGZY-JA-vw0)

Podotýkame, že nejde o prvýkrát, kedy smartfón spustil u niektorých jednotlivcov Trypofóbiu. Stalo sa tak aj v prípade Nokie 9 PureView, ktorá má až 5 fotoaparátov v matici a tieto "diery" vzbudzovali v ľuďoch rovnako nepríjemné veci. Našťastie pre nich je Nokia 9 PureView relatívne málo rozšíreným smartfónom, čo sa však v prípade iPhonov povadať nedá. Apple dokonca predpokladaá, že ich predaje budú o niečo vyššie ako predaje generácie XS a XS Max.

Ako ste na tom vy? Vzbudzujú vo vás nové iPhony nepríjemné pocity?

zdroj: imore.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio