MOBIL.sk MOBIL.sk

Nový iOS 13 príde čoskoro do našich iPhonov! Poznáme dátum aj podporované zariadenia
zdroj: Apple

Nový iOS 13 príde čoskoro do našich iPhonov! Poznáme dátum aj podporované zariadenia

Už sme si zvykli na to, že Apple krátko po predstavení nových iPhonov vypustí aj novú verziu svojho operačného systému iOS. Inak to nebude ani tento rok a to znamená, že sa už o niekoľko dní dočkáme aktualizácie na iOS 13.

O iOS 13 sme sa po prvýkrát dozvedeli ešte v júni, priamo od spoločnosti Apple. Na svojej softvérovej konferencií nám predstavili všetky dôležité novinky a zároveň vypustili testovaciu beta verziu pre vývojárov a neskôr aj verejnosť. Vďaka tomu už presne vieme, čo od neho môžeme očakávať a aké novinky prinesie. A čoskoro si ich budeme môcť vyskúšať aj na vlastnej koži.

zdroj: Apple

Apple nám totiž krátko po predstavení nových iPhonov oznámil aj oficiálny dátum vypustenia stabilnej verzie iOS 13. Bude to budúci týždeň – 19. septembra, teda vo štvrtok. Možnosť stiahnutia nového iOS nájdete v Nastavenia > Všeobecné pod názvom „Aktualizácia softvéru.“

Vieme aj to, ktoré zariadenia budú iOS 13 podporovať. Nainštalovať si ho budú môcť majitelia všetkých iPhonov 6S, 6S Plus a novších, vrátane malého iPhonu SE. Podporovaná je aj 7. generácia iPodu Touch, ktorú nám Apple predstavil koncom mája. iOS 13 príde v špeciálne upravenej verzii s názvom iPadOS aj do iPadov. Podporované sú všetky iPady Pro, iPad 5. a 6. generácie, iPad mini 4. a 5. generácie a tiež iPad Air 2. a 3. generácie. 

zdroj: Apple

A čo všetko nový iOS prinesie? V prvom rade to je plnohodnotný Tmavý režim, ktorý si fanúšikovia Apple pýtali už niekoľko rokov. Tešiť sa môžeme aj na vylepšenú klávesnicu a prerobené aplikácie Fotky, Pripomienky či Poznámky. Nebudú chýbať ani noví Memoji a Apple zapracoval aj na hlasovej asistentke Siri. Viac sa o iOS 13 môžete dočítať v našom samostatnom článku.

Najnovšie z kategórie: iOS

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio