MOBIL.sk MOBIL.sk

Gmail pre Android konečne dostane tmavý režim
zdroj: Reddit

Gmail pre Android konečne dostane tmavý režim

Spoločnosť Google začala pred časom svoje ťaženie, v ktorom sa snaží dopriať tmavý režim celej svojej armáde aplikácií. Teraz ho dostane najpoužívanejšia aplikácia so značkou Google, mailový klient Gmail.

Hoci boli pred rokmi operačné systémy vybavené najmä svetlými dizajnovými prvkami, doba sa mení. V priebehu času sa totiž objavilo niekoľko štúdií, ktoré poukazujú na škodlivosť modrého svetla vyžarovaného displejmi a v rámci vysokého výkonu zariadení sa výdrž batérie začala zmenšovať.

Ukázalo sa, že zázračným elixírom na tieto problémy je tmavý režim systému. Tmavá farba totiž aj po odfiltrovaní modrého svetla nepôsobí načervenalo, kým svetlá farba áno. Na druhej strane dnešné OLED displeje spotrebujú pri čiernej farbe (a tmavých farbách všeobecne) oveľa menej energie.

Používateľ Redditu ukázal tmavý režim v aplikácii Gmail pre Android

Fotka s touto informáciou sa objavila na sieti Reddit, kde ju zverejnil jeden z používateľov. Po aktualizácii Gmailu totiž dostal možnosť zapnúť si tmavý režim. Nie všetkým sa však takáto možnosť po aktualizácii objavila. Google praavdepodobne novinku testuje na vybraných používateľoch a postupne ju začne uvoľňovať globálne. AKTUALIZÁCIA: Tmavý režim je dostupný najmä pre ľudí, ktorý si aplikáciu Gmail nainštalujú prostredníctvom súboru APK.

Gmail sa tak pridá k mnohým ďalším aplikáciám, ako sú Mapy, poznámky Google Keep, Kalendár, Správy alebo Files By Google, ktoréuž tmavý režim majú. Len v minulom roku dostala tmavý režim aj aplikácia YouTube a Google zistil, že používanie tmavého režimu v appke YouTube ušetrí až 60 % energie oproti klasickému bielemu pozadiu, pokiaľ je váš mobil vybavený OLED displejom.

Používate tmavý režim v aplikáciách aj vy alebo máte radšej klasické svetlé prostredie systému?

zdroj: reddit.com

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio