MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple iPhone 11: Viac kamier, viac farieb a prekvapivo – nižšia cena
zdroj: Apple

Apple iPhone 11: Viac kamier, viac farieb a prekvapivo – nižšia cena

iPhone XR bol vďaka svojej dostupnej cene najpredávanejším iPhonom za minulý aj tento rok. Nie je preto prekvapením, že nám dnes Apple predstavil jeho oficiálneho nástupcu. iPhone 11 prichádza s duálnou kamerou, novými farbami a oproti staršej generácii aj nižšou cenou.

Rovnaká veľkosť aj dizajn

iPhone 11 ponúka rovnaký dizajn ako jeho predchodca. Prednú stranu tvorí veľký 6,1 palcový Liquid Retina displej s výrezom v hornej časti obrazovky. Zadná strana je vyrobená z jedného kusa skla a smartfón je odolný voči vode (až do 2 metrov po dobu 30 minút) aj prachu, čo dokazuje certifikát IP68.
Jeden fotoaparát naviac

apple iphone 11
zdroj: Apple

Jeden fotoaparát naviac

Oproti iPhonu XR pribudol na zadnú stranu jeden fotoaparát. iPhone 11 sa tak môže pochváliť duálnou kamerou, pričom druhý senzor slúži na fotenie ultra širokých fotiek. Apple tvrdí, že vďaka nemu môžete zachytiť na jednu fotografiu až štyrikrát viac zo scény a je skvelý na fotenie krajín či architektúry. Vo výreze na prednej strane sa nachádza nová, vylepšená 12MP kamera s väčším uhlom záberu. Selfie kamera dokáže nahrávať spomalené videá so 120 FPS, ktoré Apple nazýva Slofies.

iPhone 11 dokáže nahrávať video v 4K kvalite pri 60 snímkach za sekundu. Nechýbajú režimy, na ktoré sme už u Apple zvyknutí ako time-lapse, spomalenie videa či rozšírený dynamický rozsah. Kamera je navyše obohatená o funkciu QuickTake, vďaka ktorej môžete nahrávať video jednoduchšie – dlhým stlačením tlačidla na fotenie. 

apple iphone 11
zdroj: Apple

Nočný režim konečne aj v iPhonoch

Apple konečne obohatil svoju kameru o špeciálny mód na nočné fotenie. Night mode slúži na fotenie za zhoršených svetelných podmienok a dokáže výrazne rozjasniť fotografiu, pričom eliminuje rušivý šum. Podobnú funkciu ponúkajú napríklad smartfóny Pixel 3 od Google a funguje naozaj skvelo, preto sme radi, že ju má konečne aj Apple. 

apple iphone 11
zdroj: Apple

Ďalšou novinkou je pokročilý režim Smart HDR novej generácie. Ten sľubuje prirodzenejšie obrázky s krajším svetlom, tieňmi a detailmi vďaka strojovému učeniu. To využíva aj ďalšia funkcia – Deep Fusion, ktorá analyzuje fotografiu pixel po pixeli a dokáže ju tak optimalizovať. Apple sa pohral aj s portrétovým režimom, ktorý teraz dokáže identifikovať okrem ľudí aj zvieratá a rozmazať pozadie za nimi.

zdroj: Apple

Najvýkonnejší procesor súčasnosti

Ako sme si už pri Apple zvykli, nechýba ani nový, ešte výkonnejší procesor. Apple tvrdí, že ich čip A13 Bionic je najrýchlejší spomedzi všetkých procesorov v smartfónoch. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou A12 je až o 20 percent výkonnejší a pri jeho výrobe sa bral špeciálny ohľad na úlohy strojového učenia a umelej inteligencie. Vďaka tomu zvládne spraviť viac ako 1 bilión operácií za sekundu.

Apple vylepšil technológiu odomykania pomocou tváre Face ID. Tá je teraz o 30% rýchlejšia a presnejšia pri rôznych vzdialenostiach a uhloch tváre. V iPhone 11 sa nachádzajú aj lepšie stereo reproduktory a LTE s Wi-Fi 6, ktoré umožňujú ešte vyššiu rýchlosť sťahovania.

apple iphone 11
zdroj: Apple

Nižšia cena a nové farby

Spoločnosť nás v prípade iPhonu 11 milo prekvapila cenou. iPhone 11 sa bude v Európe predávať od 799 eur za 64GB verziu. Aj keď stále nejde o nízku sumu, v porovnaní s minuloročným iPhonom XR jeho cena klesla o 50 eur. A to je fajn novinka vzhľadom na to, ako doteraz smartfóny každoročne draželi. 128GB verzia bude stáť 849 eur a 256GB model sa bude predávať za 969 eur.

Užívatelia si budú môcť vybrať zo širokého spektra farieb od fialovej, zelenej, žltej, čiernej, bielej až po červenú. Dostupný by mal byť od 20. septembra.

zdroj: Apple | youtube.com
zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio