MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple predstavil 5. generáciu Apple Watch s nepretržite zapnutým displejom
zdroj: Apple

Apple predstavil 5. generáciu Apple Watch s nepretržite zapnutým displejom

Apple Watch sú aj po štyroch rokoch stále najpredávanejšími inteligentnými hodinkami na svete. Od prvého uvedenia na trh sa z nich stalo zariadenie, ktoré zjednodušuje každodenný život, pomáha športovcom pri dosahovaní ich cieľov a dokonca zachraňuje životy. A dnes nám Apple predstavil novú generáciu - Apple Watch Series 5.

Always-On Displej

Tou najväčšou novinkou je nový Always-On Retina displej. Pokiaľ ste chceli pozrieť čas alebo skontrolovať notifikácie na starších generáciách, museli ste zdvihnúť zápästie pre rozsvietenie obrazovky. Po novom však bude obrazovka rozsvietená nepretržite – s nižším jasom pre šetrenie batérie. 

Údaje z obrazovky tak budete môcť vyčítať okamžite a v prípade, že zdvihnete zápästie, displeju sa automaticky zvýši jas. Nemusíte sa obávať, že sa Always-On displej podpíše na horšej výdrži hodiniek. Apple sľubuje, že zvládnu celodenné, 18 hodinové používanie.

zdroj: Apple

Lepšia navigácia priamo v hodinkách

Apple Watch ponúkajú od 3. generácie zabudovaný GPS senzor priamo v tele. Nový model ho teraz obohacuje aj o kompas, vďaka čomu sa otvárajú brány pre pokročilejšie možnosti navigovania. Pri otvorení aplikácie Mapy napríklad uvidíte, ktorým smerom sa pozeráte bez toho, aby ste museli vyťahovať iPhone.

Apple zároveň pridal aplikáciu Kompas, ktorá vám ukáže smer, sklon, zemepisnú polohu a tiež aktuálnu nadmorskú výšku. Zanietení turisti si tento kompas môžu pridať priamo na ciferník a vidieť svoju polohu bez otvárania aplikácie. 

zdroj: Apple

Nové aplikácie vďaka watchOS 6

Nová generácia dostane aj niekoľko softvérových noviniek, vďaka novému systému watchOS 6. Ide napríklad o aplikáciu Noise, ktorá zmeria hladinu okolitého hluku. Pokiaľ sa nachádzate v hlučnom prostredí ako napríklad športové udalosti či koncerty, môžete skontrolovať, či nadmerný hluk nepoškodí vaše uši. Aplikácia Cycle Tracking zas pomáha zaznamenávať informácie o menštruačných cykloch a sledovať predpovedané načasovanie. Hodinky zároveň dostanú niekoľko nových ciferníkov a tiež obchod s aplikáciami priamo na zápästí užívateľa.

zdroj: Apple

Mnoho, mnoho náramkov

Spoločnosť nám tento rok priniesla naozaj široké spektrum rôznych náramkov pre Apple Watch 5. Tento rok si zákazníci môžu vybrať z vôbec najviac rôznych variant, aké nám kedy Apple ponúkol. Samozrejmosťou sú klasické nerezové a keramické varianty, ktoré poznáme z predchádzajúcich generácií. Teraz sa k nim pridávajú aj náramky zo 100% recyklovaného hliníka a titánu.

Apple Watch 5 budú k dispozícií aj v špeciálnej verzii, na ktorej sa podieľala spoločnosť Nike. Tieto hodinky dostanú vlastný ciferník a športový náramok Nike Sport Band.

zdroj: Apple

Dostupnosť a cena

Apple Watch 5 sa budú v USA predávať od 399 dolárov vo verzií s GPS. Model GPS + LTE sa bude predávať od 499 dolárov a obe varianty prídu do obchodov 20. septembra. Očakávame, že na Slovensku budú ceny o niečo vyššie.

zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio