MOBIL.sk MOBIL.sk

Základný iPad 7. generácie dospel: 10,2-palcový displej, 2 x vyšší výkon a nový operačný systém iPadOS
zdroj: Apple

Základný iPad 7. generácie dospel: 10,2-palcový displej, 2 x vyšší výkon a nový operačný systém iPadOS

Spoločnosť Apple predstavila siedmu generáciu svojho základného tabletu iPad. Nová generácia však nebude iba klasickou aktualizáciou. Prináša viacero noviniek, ktoré spoločne s novým operačným systémom iPadOS priblížia možnosti tabletov od Apple k počítačom.

Klasický iPad je obľúbený najmä medzi študentami. Je relatívne lacný a v jeho výbave nič zásadné nechýba. Spoločnosť Apple sa však rozhodla, že rozmer displeja 9,7 palcov už nie je pre iPad dostačujúci a nový iPad tak dostane až 10,2-palcový displej. Ten má po novom takmer 3,5 milióna pixelov. Apple sa veľmi nevenoval podrobnostiam o vnútorných komponentoch, ale výkon novinky zhodnotil jednoducho. Nový model iPadu je dvakrát taký rýchly ako predošlá generácia.

Najväčšie zmeny však iPad dostane prostredníctvom nového operačného systému iPadOS. Ten je postavený na systéme iOS, ale prináša viacero noviniek špeciáne prispôsobených práve pre zariadenia iPad. Patrí sem hlbšia integrácia ceruzky Apple Pencil, možnosť pripájania USB kľúčov a pamäťových kariet použitím čítačiek.

apple ipad
zdroj: Apple

Vynovený je aj multitasking. Keď budete chcieť prepnúť spustenú aplikáciu na iPade, postačí gestom vytiahnuť aplikácie z pravého rohu a listovať v nich ako v listoch knihy. Pokiaľ sa vám lepšie píše na menšej klávesnici, budete ju schopní obyčajným gestom na veľkosť klávesnice iPhonu. iPad dostane aj smart konektor, ktorým sa dá pripájať smart príslušenstvo ako klávesnica v plnej veľkosti. Konzumenti webového obsahu zas ocenia dospelejší prehliadač Safari, ktorý v novom systéme obsahuje funkcie podobné tomu na počítačoch Mac.

ipad apple
zdroj: Apple

Apple nastavil cenu nového 10,2-palcového iPadu od 329 (32 GB) amerických dolárov, pričom študentom ho bude predávať za vcelku príjemných 299 dolárov. Jeho vybavenejšia verzia s úložiskom 128 GB bude stáť 459 dolárov. V obchodoch by sme ho mali nájsť 30. septembra. Ako bonus dostane každý majiteľ nového iPadu službu Apple TV+ na rok zadarmo. Spoločnosť však nezabudla ani na životné prostredie. iPad sa bude vyrábať zo 100%-ne recyklovaného hliníka, ktorý však bude rovnakej kvality, ako keby bol z hliníka použitého po prvýkrát. Toľko k novému iPadu.

zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio