MOBIL.sk MOBIL.sk

Spotify zvažuje, že zdvihne ceny predplatného! O koľko viac si zaplatíme?
zdroj: needpix.com

Spotify zvažuje, že zdvihne ceny predplatného! O koľko viac si zaplatíme?

Aktuálne najpopulárnejšia hudobná streamovacia služba Spotify by mohla v budúcnosti zdvihnúť svoje ceny. Podľa posledných správ plánuje v niektorých krajinách spustiť testovanie vyššieho predplatného.

Spotify si dlhodobo drží rovnaké ceny svojho predplatného. A to aj napriek tomu, že množstvo ostatných streamovacích služieb v posledných mesiacoch zdraželo. Zdá sa ale, že čoskoro by sa to mohlo dotknúť aj samotného Spotify, čo nasvedčuje nová správa z portálu Bloomberg.

Podľa ich interných zdrojov by sa malo zdražovanie spočiatku dotknúť len rodinného plánu Spotify. Ide o veľmi populárny spôsob predplatného, ktorý využíva stále viac ľudí. Užívatelia, žijúci v jednej domácnosti, môžu využívať Spotify za výhodnejšiu cenu. V rámci jedného plánu, ktorý stojí len o pár eur viac ako obyčajné predplatné, môže mať prémiový účet na Spotify až 6 osôb.

zdroj: Spotify.com

Spotify údajne plánuje začať so zvyšovaním cien v škandinávskych krajinách. Na ekonomicky rozvinutom severe chcú otestovať, či budú užívatelia ochotní platiť za ich služby aj po zvýšení cien. Nepôjde ale o žiadny drasticky vysoký nárast. V rámci testu by sa mala cena za rodinný plán zvýšiť o 13 percent.

Jedným z dôvodov, prečo potrebuje Spotify zvýšiť ceny, je aj nátlak najväčších hudobných spoločností. Tie sa sťažujú, že im v poslednej dobe klesajú zisky za vypočutia skladieb a myslia si, že najväčšia streamovacia služba by mala využiť svoju pozíciu na zarobenie viac peňazí. Peniaze z predplatného od užívateľov tvoria najväčšiu časť ich príjmu. 

Spotify odmietol túto situáciu komentovať. My, užívatelia, ale zatiaľ nemusíme robiť paniku. Zdroj Bloombergu hovorí, že zvýšenie cien v Škandinávii nemusí byť trvalé a taktiež sa nemusí dostať do ostatných krajín. Budeme preto dúfať, že to tak aj bude.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio