MOBIL.sk MOBIL.sk

Motorola one Zoom: So štyrmi očami uvidíte viac
zdroj: Motorola

Motorola one Zoom: So štyrmi očami uvidíte viac

Pri dokumentovaní zážitkov máme všetci jednotný cieľ: fotiť tak, aby žiadna dôležitá akcia neostala mimo záberu. Chceme, aby vynikol každý detail a aby výsledok pôsobil čo najozajstnejšie. A ideálne, ak by to išlo aj bez zdĺhavej piplačky s nastavovaním parametrov. Dosiahnuť toto všetko „len“ so smartfónom v ruke, navyše s modelom, ktorý pri sume 429 € nepatrí do prémiovej cenovej kategórie, bolo donedávna jasné sci-fi. Situácia sa zmenila, odkedy je na scéne Motorola one Zoom.

Nie je to prvýkrát, čo nám „jednotka“ od Motoroly vyrazila dych. Po pôsobivých nástupoch Motorola one Vision a Motorola one Action má Motorola one Zoom, novinka v produktovom rade, všetky predpoklady zatriasť našimi očakávaniami pri kvalite mobilnej fotografie. A robí to celkom okato. Už prvý pohľad dáva tušiť, že foto výbava sa bude niesť v perfekcionistickom duchu. Technológia štyroch kamier na zadnej strane telefónu sľubuje veľké veci.

motorola one zoom
Motorola One Zoom / Motorola

Ostré, sýte, jasné, krásne

Ak by sme mali stručne vystihnúť výhodu technologicky vycizelovaného systému štyroch kamier, postačia na to aj dve slová – absolútna flexibilita. Konečne môžete vypustiť z hlavy obavu „tu sa asi nebude dať dobre fotiť“. Nech ste kdekoľvek, váš smartfón vyhodnotí situáciu a prispôsobí formu snímania tak, aby boli výsledné snímky v najvyššej možnej kvalite. Dostatočne ostré, so sýtymi a jasnými farbami, bez nežiaducej zrnitosti v dôsledku digitálneho priblíženia.

Kašlite na limity

Príliš veľa pohybu? Príliš málo svetla? Nič z toho nie je pre Motorolu one Zoom prekážkou. Keď je k dispozícii 48 MPx snímač, technológia Quad Pixel, dvojitá optická stabilizácia obrazu, softvér Nočné Snímanie, 8 MPx telefoto a 16 MPx ultraširokouhlý objektív s umelou inteligenciou, ťažko naďabíte na výzvu, s ktorou by si tento model neporadil. Promptná optimalizácia kvality vás naučí vychutnávať si zážitky a radosť z ich zdieľania súčasne. Čas medzi zachytením momentky z párty a jej pridaním na Instagram sa minimalizuje, keď viac nemusíte riešiť, či netreba rozmazaný záber a slabé svetlo zachraňovať filtrami.

motorola one zoom
Motorola One Zoom / Motorola

Desaťnásobné hybridné priblíženie

S 8 MPx telefoto snímačom budete blízko, aj keď ste ďaleko. Ak sa vyskytne príležitosť pre paparazzi momenty, výsledok na fotkách vás milo prekvapí. Nik sa pred vami neskryje! 3x optické priblíženie vo vysokom rozlíšení a 10x hybridné priblíženie, vám dovolí cieliť na detaily bez kompromitovania kvality obrazu. A s optickou stabilizáciou obrazu ani pri plnom rozlíšení nehrozia žiadne rozmazané zábery.

Pôsobivé celky, elegantné hĺbky

Ultraširokouhlý objektív so zorným uhlom 117 stupňov je presne to, čo chcete mať poruke, keď ste tvárou v tvár úžasnému výhľadu. Takto totiž vmestíte do záberu až štyrikrát viac zo scény pred vami. A čo tak upgradovať spôsob zachytávania každodenného života hraním sa s hĺbkou? 5 MPx senzor hĺbky pracuje s hlavným fotoaparátom na automatickom zaznamenaní hĺbky pozadia – čo má byť vyzdvihnuté, bude ostrejšie, a čo je v druhom pláne, ostane rozostrené. Dosiahnete štýlovo dimenzované fotky, ako stvorené do rámika. Nik vám neuverí, že ich nefotil profi fotograf.

motorola one zoom
Motorola One Zoom / Motorola

Zaostrené na vaše krajšie ja

Štedré foto parametre sa, prirodzene, vzťahujú aj na selfie. Tento model úspešne vyvracia predsudok, že prepnutie na prednú kameru podkopáva kvalitu záberu. 25 MP selfie foťák s technológiou Quad Pixel zabezpečí až štvornásobnú svetelnú citlivosť, takže nemusíte šibrinkovať s rukou, kým nájdete lichotivé svetlo ani čakať na povestnú magickú hodinku. Neriešte či je deň alebo noc. Len sa usmejte a foťte, o všetko ostatné sa postará Motorola one Zoom.

Najnovšie z kategórie: Reklamný článok

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio