MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram, Facebook a Snapchat mali ďalší celosvetový výpadok
zdroj: MOBIL.sk

Instagram, Facebook a Snapchat mali ďalší celosvetový výpadok

Masívne výpadky najpoužívanejších online služieb sú už v podstate štandardom. Potvrdili to aj najnovšie problémy služieb ako Snapchat, Instagram či Facebook, ktoré majú za sebou ďalší veľký výpadok.

Najhoršie z menovaných služieb na tom bol Snapchat. Desiatky tisíc používateľov prevažne z Ameriky a západnej Európy sa včera okolo 22:00 nášho času sťažovalo, že nevedia posielať videá či obrázky. Následne bolo nahlásených okolo 9000 prípadov výpadku Instagramu.

Obmedzenie služieb sa určite týkalo omnoho väčšieho počtu používateľov, no dáta sú zaznamenané len od jednotlivcom, ktorí túto chybu služby nahlásili stránke Downdetector, ktorá sa stará o monitorovanie podobných výpadkov. Problémy Instagramu zaznamenali používatelia na oboch pobrežiah Spojených štátov, v Brazílii, Portugalsku, na Britských ostrovoch a v menšej miere v celej Európe.

Facebook mal do polnoci dve vlny výpadkov. Okolo 22:00 a potom okolo 23:00 nášho času. Tu sa výpadky týkali USA, Japonska, Peru, Brazílie a Austrálie. Výpadok Facebooku sa v Európe prejavil len mierne. Do polnoci boli problémy so službami vyriešené, takže v tomto prípade išlo o krátkodobé výpadky.

Z podobných výpadkov sa zvykne tešiť najmä Twitter, ktorému sa podobné veci nestávajú alebo len v malom počte prípadov. V čase nefunkčnosti ostatnýách sociálnych sietí a komunikačných appiek teda Twitter zaznamenáva zvýšenú prevádzku svojich služieb. Zaznamenali ste včera v noci problém s výpadkom služieb aj vy?

Najnovšie z kategórie: Social media

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio