MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei nám prezradil, kedy spustia predaj Mate X! V rukáve majú ešte jedno prekvapenie
zdroj: huawei.com

Huawei nám prezradil, kedy spustia predaj Mate X! V rukáve majú ešte jedno prekvapenie

Samsung spustil pred pár dňami predaj svojho skladacieho smartfónu Galaxy Fold. Teraz je rad na spoločnosti Huawei, ktorá nám má priniesť Mate X a jeden z predstaviteľov spoločnosti nám oznámil, kedy sa ho dočkáme.

Huawei Mate X bol predstavený ešte vo februári. Podobne ako konkurenčný Galaxy Fold ale očividne nebol pripravený na predaj a zrejme mal viacero nedostatkov. Hovorca spoločnosti povedal ešte začiatkom leta, že chcú spustiť rozsiahle testovanie, aby sa vyhli problémom, ktoré zažil Samsung so svojim neúspešným skladacím mobilom. „Nechceme vypustiť produkt, ktorý by zničil našu povesť,“ povedal hovorca v rozhovore pre CNBC.

Predaj Mate X sa preto postupne posúval a Huawei nakoniec nedokázal predbehnúť Samsung. Stále to je ale lepší variant, ako keby mali zákazníkom priniesť nedotiahnutý produkt s množstvom chýb. Testovanie a úpravy sú však už na konci, pretože predseda obchodnej skupiny Huawei, Richard Yu, povedal na konferencií IFA 2019, že predaj Mate X začne niekedy v októbri.

zdroj: Huawei

To však nie je jediná novinka, na ktorú sa môžeme od tejto čínskej spoločnosti tešiť. Richard Yu dodal, že po začiatku predaja Mate X plánujú predstaviť aj jeho vylepšenú verziu. Tá by podľa jeho slov mala dostať nový procesor – s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o čerstvo predstavený Kirin 990, ktorý ponúka integrovaný 5G modem. 

Avšak, vylepšený model nebude dostupný skôr ako niekoľko mesiacov po vypustení pôvodného Mate X. Zákazníci, ktorí by si ho chceli kúpiť, si teda budú musieť ešte nejaký čas počkať. Medzitým očakávame ešte predstavenie ďalšieho dôležitého smartfónu od Huawei. Nová séria vlajkových lodí Mate 30 by sa mala svetu ukázať už 19. septembra.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio