MOBIL.sk MOBIL.sk

Withings Move ECG: Smart hodinky, ktoré chcú zachraňovať životy
zdroj: Withings

Withings Move ECG: Smart hodinky, ktoré chcú zachraňovať životy

Spoločnosť Withings na veľtrhu IFA v Berlíne predstavila novinku vo svojom portfóliu smart hodiniek. Withings Move ECG sú hodinkami, ktorých názov naznačuje, že chcú zachraňovať životy.

O záchranu životov sa má postarať EKG funkcia, ktorú používatelia poznajú už z hodiniek Apple Watch. Spoločnosť Apple túto funkčnú novinku predstavila už v minulom roku a má za úlohu monitorovať činnosť srdca. Podľa niekoľkých správ z celého roka je jasné, že EKG v hodinkách pomohlo nejednému človeku odhaliť jeho zdravotný problém včas. Zrejme preto sa aj spoločnosť Withings rozhodla EKG do svojho produktu .

Zaujímavosťou hodiniek Withings Move ECG je, že nejde o štandardné smart hodinky. Nemajú totiž klasický displej. Ide o analógový model smart hodiniek s klasickým ciferníkom a ručičkami. Majú však v sebe zabudované elektródy a senzory, takže ich majiteľ dostane medicínsky certifikovaný prístroj na meranie EKG, ale aj ďalšieho radu iných veličín. Dozviete sa koľko krokov ste prešli, akú vzdialenosť, koľko ste pri tom spálili kalórií a podobne.

withings move ecg smart watch
Funkcia EKG na modeli Move ECG dostala certifikát CE / Withings

Samozrejmosťou je automatické rozoznávanie toho či chodíte alebo beháte a ľuďom ktorí radi športujú umožnia hodinky Move ECG na stlačenie tlačidla monitorovať ich výkon. Všetky funkcie sa totiž nastavujú a prenášajú do aplikácie na mobile prostredníctvom technológie Bluetooth. Navonok budú hodinky pôsobiť prirodzene ako každý iný model, no v skutočnosti vám zmerajú naozaj veľké množstvo dát.

Hodinky podporujú aj veľmi vyhľadávanú funkciu sledovania spánkového režimu. V aplikácii potom zistíte ako u vás vyzerajú spánkové fázy, ako dlho spíte, či máte potrebné množstvo hlbokého spánku. Poteší aj funkcia smart budíka, ktorý vás zobudí v plytkej spánkovej fáze, takže by sa vám malo vstávať ľahšie. Po analýze potom môžete zistiť ako svoj spánok zlepšiť. Spomenuli by sme ešte výdrž, ktorá by sa podľa výrobcu mala pohybovať na úrovni jedného roka, čo je naozaj neskutočná hodnota.

withings move ecg
Model Withings Move ECG bude dostupný v čiernej a bielej v kompinácia s náramkami rôznych farieb / Withings

Hodinky Withings Move ECG budú dostupné prostredníctvom webu spoločnosti za cenu 129,95 EUR v čiernej alebo bielej farbe ciferníka s náramkami rôznej farby. Aplikácia Withings Health Mate je dostupná pre systémy Android aj iOS, no hodinky sú kompatibilné s asi 100 ďalšími aplikáciami pre monitoring zdravia, medzi ktorými nechýbajú Apple Health, Google Fit alebo MyFitnessPal.

Je dobré vidieť, že spoločnosť Withings produkuje smart doplnky naďalej. V minulosti ju totiž odkúpila spoločnosť Nokia a po neslávnych predajných výsledkoch bola značka predaná naspäť do rúk jej zakladateľa.

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio