MOBIL.sk MOBIL.sk

Deepfake video odhaľuje, ako by vyzeral kultový Matrix, keby v ňom hral hlavnú postavu WIll Smith
zdroj: Sham00K / YouTube

Deepfake video odhaľuje, ako by vyzeral kultový Matrix, keby v ňom hral hlavnú postavu WIll Smith

Ten, kto má rád kultovú sci-fi trilógiu Matrix, je určite rád, že hlavnú rolu v ňom dostal práve Keanu Reeves. Herec dal totiž celému filmu veľmi osobitú tvár. Viete však, že pôvodne bol na postavu oslovený niekto iný?

Tým iným hercom bola americká hviezda Will Smith. Keďže však Will dostal v tej dobe ešte jednu ponuku, musel sa rozhodnúť. A ako už určite mnohí tušíte, rozhodfol sa pre tú druhú. Ňou bol mimochodom film Wild Wild West. Ten tiež nie je zlý, ale rozhodne neurobil do sveta takú dieru ako Matrix.

Človeku by sa mohlo zdať, že sa už nikdy nedozvieme, ako by Matrix vyzeral s pôvodne zamýšľaným obsadením. Lenže moderné technológie nám to, zdá sa, umožnia. Na internete sa totiž objavil zostrih scén, v ktorých bol Keanu Reeves v roli legendárneho Nea vymenený za Willa Smitha prostredníctvom deepfake technológie a výsledok si tak môže pozrieť skutočne každý.

Hoci sa internetové spoločnosti voči deepfake videám snažia rázne zakročiť, tento fenomén si žije svoj život. Na jednej strane môže byť potencionálne nebezpečný, pretože prostredníctvom neho niekto môže vytvárať záznamy reálnych ľudí, ktorý sa však v daných situáciách vôbec nevyskytli, na druhej strane by sme sa ale v budúcnosti mohli dočkať toho, že si budeme vyberať herca vo svojom obľúbenom filme či seriáli.

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio