MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei FreeBuds 3 sú nové bezdrôtové slúchadlá so skvelou funkciou, ktorú nemajú ani AirPods
zdroj: Huawei

Huawei FreeBuds 3 sú nové bezdrôtové slúchadlá so skvelou funkciou, ktorú nemajú ani AirPods

Spoločnosť Huawei nám na veľtrhu IFA predstavila viacero zaujímavých noviniek. Okrem nových procesorov Kirin 990 a mobilu P30 Pro s novým dizajnom, to bola aj tretia generácia bezdrôtových slúchadiel FreeBuds.

Huawei FreeBuds 3 sú „skutočne bezdrôtové“ slúchadlá - to znamená, že sa radia do kategórie so slúchadlami AirPods a nevyhnú sa tak určitému porovnávaniu. Z dizajnového hľadiska sa slúchadlá oproti predchádzajúcej generácií nezmenili a sú veľmi podobné práve Apple AirPods.

zdroj: Huawei

Huawei ale zmenil výzor nabíjacej krabičky, ktorá je teraz okrúhla. Nabíja sa pomocou klasického USB-C konektoru, ale podporuje aj bezdrôtové nabíjanie. Ukrýva sa v nej 410mAh batéria, ktorá sa podľa slov spoločnosti postará o 20 hodín prehrávania hudby. Samotné slúchadlá majú 30mAh a mali by vydržať 4 hodiny.

Huawei sa môže pochváliť naozaj nízkou hmotnosťou. Jedno slúchadlo FreeBuds 3 váži len 4,5 gramu, takže ho v uchu takmer nepocítite. Samotná nabíjacia krabička potom váži 48. Slúchadlá sú poháňané procesorom Kirin A1, ktorý podporuje Bluetooth 5.1, vďaka čomu ponúkne kvalitnejší stereo zvuk a hlavne – nižšiu latenciu (oneskorenie zvuku pri prenose), ktorá je len 190ms.

zdroj: Huawei

Oproti konkurenčným a úspešnejším Apple AirPods ponúkajú jednu funkciu navyše, ktorá môže byť pri rozhodovaní kľúčová – aktívne potlačenie okolitého hluku. Vďaka tomu dokážu odstrániť hluk v pozadí a vy budete lepšie počuť hudbu, prípadne hlas druhej osoby, s ktorou telefonujete. Okolitý hluk redukuje aj samotný mikrofón v slúchadlách, vďaka čomu bude váš hlas pri volaní zrozumiteľnejší. 

Huawei FreeBuds 3 sa budú predávať v dvoch farbách – keramická biela a karbónová čierna. Cena a dostupnosť zatiaľ neboli ohlásené. Očakávame ale, že nám Huawei povie viac počas predstavovania nových vlajkových lodí Mate 30.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio