MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei predstavil super výkonný 5G procesor Kirin 990, ktorý je najúspornejší na svete!
zdroj: Huawei

Huawei predstavil super výkonný 5G procesor Kirin 990, ktorý je najúspornejší na svete!

Spoločnosť Huawei nám na konferencií IFA 2019 predstavila svoj nový výkonný procesor. Kirin 990 je založený na 7nm výrobnej technológii, podporuje 5G a bude určený pre nadchádzajúce vlajkové lode od Huawei.

Kirin 990 je jeden z prvých procesorov, ktorý má priamo v sebe integrovaný 5G modem. Predchádzajúca generácia Kirin 980 musela byť dodávaná s externým 5G modemom a podobne to riešia aj ostatní výrobcovia. Integrácia 5G modemu ponúka viacero výhod – v prvom rade ide o úsporu miesta pre ďalšie komponenty a zároveň aj lepšiu spoluprácu medzi procesorom a modemom.

Nový procesor od Huawei sa môže pochváliť maximálnou rýchlosťou sťahovania až 2,3Gb/s a dáta dokáže nahrávať rýchlosťou 1,25Gb/s. Len pre porovnanie, nový Exynos 9825 od Samsungu a Snapdragon 855 Plus ponúkajú 2Gb/s sťahovanie a len 316Mb/s nahrávanie.

zdroj: @HuaweiMobile | twitter.com

Ako sme spomenuli v úvode, novinka je založená na 7nm výrobnom procese. Ponúka osem jadier s maximálnym taktom 2,88 GHz. Oproti predchádzajúcej generácií je Kirin 990 podstatne úspornejší. Huawei tvrdí, že ide o najúspornejší 5G procesor na trhu, čo mu môžeme pokojne veriť, vzhľadom na to, koľko peňazí spoločnosť investovala do výskumu technológie 5G.

Kirin 990 je procesor určený primárne pre tie najdrahšie smartfóny od Huawei. Čínsky výrobca smartfónov by nám mal už o pár dní predstaviť svoje nové vlajkové lode rady Mate 20 a práve v nich bude použitý. Nie všetky smartfóny s Kirin 990 však budú podporovať 5G siete. Huawei si totiž pripravil aj o trochu slabšiu verziu Kirin 990 bez 5G modemu.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio