MOBIL.sk MOBIL.sk

Nokia predstavila trojicu tlačidlových telefónov: Moderné „véčko“, super odolný mobil a lacná „klasika“
zdroj: Nokia

Nokia predstavila trojicu tlačidlových telefónov: Moderné „véčko“, super odolný mobil a lacná „klasika“

Nokia sa na tohtoročnej konferencií IFA poriadne predviedla. Predstavila nám hneď 5 nových mobilov, z ktorých tri sa radia do kategórie klasických „hlúpych“ telefónov. Aj keď ide o tlačidlové mobily „starej generácie,“ určite majú čo ponúknuť. Prichádzajú s moderným dizajnom, lákavými cenami a dokonca aj s hlasovým asistentom.

Nokia 110 - "klasika" za nízku cenu

Prvým telefónom, ktorý nám táto fínska spoločnosť predstavila, bola Nokia 110. Ide o klasický „hlúpy“ mobil s malým 1,77 palcovým displejom a ovládaním pomocou tlačidiel. Je špeciálne navrhnutý tak, aby sedel dobre v dlani a ľahko sa používal. Nokia 110 má kameru na zadnej strane a 32GB vnútornú pamäť pre fotografie, hudbu a iné súbory. 

Spoločnosť nezabudla ani na niekoľko klasických mobilných hier ako napríklad Snake, Ninja Up či Doodle Jump. Mobil má v sebe zabudovaný aj vlastný KaiOS prehliadač, takže sa v krajnom prípade dostanete aj na internet. V čom oproti drahým smartfónom vyniká, je výdrž batérie. Nokia 110 obsahuje odnímateľnú baterku, ktorá zvládne až 27 hodín používania. Zaujme aj svojou naozaj nízkou cenou - stáť bude len 20 eur.

zdroj: Nokia

Nokia 2720 - moderné "véčko"

Druhá novinka od Nokie je klasické „véčko“ s názvom Nokia 2720. Oproti ostatným „hlúpym“ mobilom s podobným dizajnom vyniká 2720 najmä svojim dizajnom, ktorý pôsobí moderne. V roztvorenom stave ponúka 2,8 palcový displej s veľkou klávesnicou. Po zavretí môžete skontrolovať čas a upozornenia na malej 1,3 palcovej obrazovke. Na zadnej strane nechýba 2MP kamera s LED bleskom.

Nokia 2720 sa môže pochváliť podporou 4G a systémom KaiOS. Prichádza s predinštalovanými aplikáciami ako WhatsApp a Facebook, no doinštalovať si môžete aj ďalšie appky ako napríklad YouTube. Mobil sa dá ovládať aj pomocou hlasových povelov vďaka integrácií Google Assistanta a v pohotovostnom režime vydrží na jedno nabitie až 28 dní! Jeho cena bude 89 eur.

zdroj: Nokia

Nokia 800 Tough - Vydrží aj najtvrdšie zachádzanie

Nokia je známa tým, že vždy vedela, ako vyrobiť poriadne odolné zariadenie, čoho dôkazom je najväčšia legenda medzi mobilmi Nokia 3310. „Počul som, že štít Kapitána America a Thorove kladivo sú vyrobené z najsilnejšieho materiálu v poznanom vesmíre – Nokie 3310,“ povedal produktový riaditeľ Nokie Juho Sarvikas, počas predstavovania Nokie 800 Tough, ktorá svojou extrémnou odolnosťou odkazuje práve na Nokiu 3310.

Mobil je špeciálne navrhnutý pre dobrodruhov a najnáročnejších užívateľov. Vďaka vojenskému štandardu 810G a certifikátu IP68 by malo vydržať aj to najtvrdšie zachádzanie na zemi aj vo vode. Pochváliť sa môže aj špeciálnym povrchom proti kĺzaniu a pogumovanou klávesnicou, ktorá je vyvýšená, takže ju bude možné ovládať aj pri používaní s rukavicami. 

Na zadnej strane sa nachádza 2MP kamera s LED Bleskom. Podobne ako predchádzajúci mobil, aj 800 Tough obsahuje aplikácie WhatsApp, Facebook a predinštalovaného Google Assistanta. Je vhodný aj na dlhé a náročné výlety, pretože na jedno nabitie vydrží v pohotovostnom režime 43 dní. Predávať sa bude za 109 eur.

zdroj: Nokia
zdroj: pcmag.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio