MOBIL.sk MOBIL.sk

Motorola predstavila Moto E6 Plus: Moderný dizajn, duálny fotoaparát a extrémne nízka cena
zdroj: Motorola

Motorola predstavila Moto E6 Plus: Moderný dizajn, duálny fotoaparát a extrémne nízka cena

Nielen Číňania vedia vyrábať slušne vybavené smartfóny za naozaj nízku cenu. Motorola to dokazuje pravidelne so svojimi smartfónmi rady E, ktoré sa radia do nižšej cenovej triedy, no ponúkajú moderný dizajn a slušnú výbavu. Taká je aj novinka s názvom Moto E6 Plus.

Motorola si dala za cieľ priniesť nám kvalitný a spoľahlivý telefón za dostupnú cenu. Moto E6 Plus je vylepšenou verziou pôvodného Moto E6, ktorý nám predstavili začiatkom tohto roka. Oproti svojmu predchodcovi má viac kamier, väčšiu obrazovku a úplne nový, moderný dizajn.

Motorola sa rozhodla vzdať hrubých rámčekov okolo displeja a stavila na veľký 6,1 palcový displej s maličkým výrezom v hornej časti obrazovky. Na zadnej strane sa nachádza snímač odtlačkov prstov s charakteristickým logom spoločnosti, no smartfón ponúka aj možnosť odomykania pomocou tváre. Okrem senzoru nájdeme vzadu aj novinku v podobe duálnej kamery.

zdroj: Motorola

Je to vôbec prvýkrát, čo Motorola využila dve kamery v smartfónoch moto E. Spoločnosť tvrdí, že ide o najlepší fotoaparát v tejto cenovej kategórií. Hlavný senzor má 13 MPx s clonou f/2.0, ktorá by mala zabezpečiť dobré fotky aj za zhoršených svetelných podmienok. Druhá kamera má 2 MPx a slúži na zachytenie hĺbky pri fotení portrétových fotografií s rozmazaným pozadím. Vo výreze obrazovky sa nachádza 8 MPx selfie kamera. 

Moto E6 Plus v sebe ukrýva 3000mAh batériu, čo vzhľadom na veľkosť displeja nie je veľa. Na druhej strane, procesor Mediatek Helio P22, ktorý mobil poháňa, je nenáročný na energiu, takže o dostatočnú výdrž sa nemusíte obávať. Zákazníci budú mať na výber medzi dvoma verziami – 64GB vnútorná pamäť so 4GB pamäte RAM a 32GB vnútorná pamäť s 2GB pamäte RAM. V smartfóne ja nainštalovaný najnovší Android 9 Pie.

zdroj: Motorola

Motorola E6 Plus sa u nás začne predávať 13. septembra v troch metalických farbách – Karibská modrá, Sýta brusnicová a Leštený grafit. Lacnejšia 2GB/32GB verzia bude stáť 139 eur a model s 4GB/64GB sa bude predávať za 159 eur.

zdroj: Motorola TS

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio