MOBIL.sk MOBIL.sk

Motorola One Zoom: 4 objektívy, 48 megapixelov, OLED displej a masívna batéria. To všetko za zaujímavú cenu
zdroj: Motorola

Motorola One Zoom: 4 objektívy, 48 megapixelov, OLED displej a masívna batéria. To všetko za zaujímavú cenu

Spoločnosť Motorola predstavila veľmi zaujímavý model strednej triedy, ktorý výrazne posilní strednú triedu jej zariadení. Motorola One Zoom sa sústredí hlavne na fotografiu, ale obsahuje aj niekoľko iných veľmi zaujímavých parametrov.

Smartfón One Zoom vyzerá ako klasická súčasná Motorola. Zaoblené rohy, tenké rámčeky okolo 6,4-palcového OLED displeja Max Vision s rozlíšením Full HD+ (2340 x 1080 pixelov) a malý výrez v tvare kvapky pre 25-megapixelovú selfie kamerku na jeho hornej strane. Čítačka odtlačkov prstov si našla svoje miesto pod displejom.

motorola one zoom
Motorola

Pod krytom zariadenia nájdeme čip Qualcomm Snapdragon 675, ktorý nepatrí na absolútnu špičku, ale na vljakovú loď spoločnosti Qualcomm vo výkone veľa nestráca. One Zoom je doplnený o 4 GB RAM a 128 GB úložisko pre vaše dáta. Úložisko môže by rozšírené prostredníctvom microSD karty, pokiaľ sa teda nerozhodnete mať v smartfóne 2 karty SIM. 

motorola one zoom
Motorola

Smartfón podporuje všetky štandardné funkcie ako Bluetooth 5, GPS, Glonass, Galileo či Beidou, samozrejmosťou je Wi-Fi 802.11 a/c či slúchadlový 3,5 mm jack konektor. Batéria má kapacitu nadštandardných 4000 mAh, s ktorou mobil vydrží pracovať až 2 dni na jedno nabitie. Zároveň je prítomná 18 wattová funkcia rýchlonabíjania - Motorola Turbo Power.  Operačným systémom bude Android 10 s garantovanou aktualizáciou na verziu 11. Zaujímavosti sa však skrývajú hlavne na zadnej strane Motoroly One Zoom.

motorola one zoom
Motorola One Zoom s jej štyri objektívy fotoaparátu / Motorola

Ide o prvú Motorolu so 4 fotoaparátmi. Motorola o nich hovorí toto:

"Motorola One Zoom zachytáva váš svet s ohromujúcou ostrosťou, farbou a čistotou - dokonca aj pri slabom osvetlení. Obsahuje 48-megapixelový snímač, technológiu Quad Pixel, dvojitú OIS (Optická stabilizácia obrazu), softvér Nočné videnie, 8-megapixelový telefoto a 16-megapixelový ultraširokouhlý objektív s umelou inteligenciou, motorola one zoom redefinuje fotografické možnosti v tejto triede smartfónov."

Technológia Quad Pixel sa stará o vaše zábery v zlých svetelných podmienkach

"Vďaka 48-megapixilevému snímaču a technológii Quad Pixel poskytuje motorola one zoom štyrikrát vyššiu citlivosť na svetlo, aby ste získali ostrejšie a jasnejšie fotografie v zhoršených svetelných podmienkach. Je tiež vybavený Optickou stabilizáciou obrazu (OIS), ktorá udržuje objektív stabilný, takže vaše fotografie sú ostré a okamžite pripravené na instagramové použitie. Režim Nočné videnie využíva našu unikátnu softvérovú technológiu na vytváranie živých nočných fotografií bez zrnitosti so skutočnými farbami a ohromujúcou čistotou," hovorí sa v tlačových materiáloch k Motorole One Zoom.

motorola one zoom
Motorola

Viac objektívov znamená väčšie priblíženie

"Zrnité, rozmazané obrázky sú často výsledkom zlého digitálneho priblíženia v smartfónoch. Náš výskum v skutočnosti ukazuje, že často ide o najväčší problém pri fotografovaní so smartfónmi. 8-megapixelová telefoto kamera ponúka 3x optické priblíženie vo vysokom rozlíšení (10x hybridné priblíženie), ktorá vám umožní zachytiť na fotografii detaily z diaľky pri zachovaní kvality obrazu, ktorú by ste pri digitálnom priblížení stratili. Dokonca aj pri plnom priblížení budú vaše fotografie čisté a bez rozmazania vďaka OIS - Optickej stabilizácii obrazu."

"Najlepšie momenty si niekedy vyžadujú dramatickejší pohľad. Vďaka ultra-širokouhlému objektívu so zorným uhlom 117º sa na fotku zmestí štyrikrát viac zo scény pre ohromujúce snímky krajiny, ktoré sú pripravené pre sociálne siete."

motorola one zoom
Motorola


Na záver ešte spomenieme, že Motorola One Zoom má jednu zaujímavosť. Spoločnosť do loga Motorola umiestnila LED diódu, ktorá upozorňuje na notifikácie či zmeškané hovory a nové správy. Tento prvok vyzerá veľmi efektne. Motorola One Zoom je na Slovensku dostupná odo dnes za odporúčanú maloobchodnú cenu 429 eur. Mala by sa predávať v čiernej, modrej a fialovej farbe.

zdroj: TS Motorola

Najnovšie z kategórie: Motorola

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio