MOBIL.sk MOBIL.sk

Sony Xperia 5: Kompaktnejšia vlajková loď po japonsky
zdroj: Sony

Sony Xperia 5: Kompaktnejšia vlajková loď po japonsky

Spoločnosť Sony dnes na veľtrhu IFA v Berlíne predstavila ďalšiu vlajkovú loď svojho radu Xperia. K Xperii 1 tak pribudne Xperia 5, ktorá ponúka menej nablýskané parametre, stále však patrí k špičke.

Sony Xperia 5 je smartfón o rozmeroch 158 x 68 x 8,2 mm a 164 gramov. Jej dizajn sa s Xperiaou 1 takmer zhoduje a my vôbec nenamietame, pretože japonská strohosť je nadčasová a čistými líniami nie je čo pokaziť. Hoci dostala Xperia 5 prívlastok kompaktná, prednú stranu zdobí až 6,1-palcový displej s rozlíšením 2520 x 1080 pixelov. Rámčeky okolo displeja sú minimálne a novinka má pomer strán 21:9 takže telefón je užší než konkurencia podobnej veľkosti a v rukách by sa mal držať príjemnejšie.

sony xperia 5
Dizajn je vernou kópiou väčšej Xperie 1, ale námnijako neprekáža, keďže ide o veľmi elegantný kus techniky / Sony

Na zadnej strane nájdeme trio objektívov (klasický objektív, teleobjektív a širokouhlý objektív), pričom má každý z nich rozlíšenie 12 megapixelov. To nie je najvyššie číslo, ale menší počet megapixelov na čipe by sa mal majiteľovi zúročiť v podobe kvalitnejších fotografií. Bllboard ňou teda asi nevytlačíte, ale pre fotografie o rozmere A4 bude toto rozlíšenie viac než dostačujúce. Fotoaparát podporuje zaostrovanie na oko objektu EyeAF, ktorým sú vybavené fotoaparáty značky Sony. Predná selfie kamerka skrytá v hornom rámčeku má rozlíšenie 8 megapixelov.

sony xperia 5
Japonská strohosť dodáva novinke neskutočnú eleganciu / Sony

Xperia 5 prináša novinku s názvom "smart konektivita". Tá využíva neurálne siete vytvorené spoločnosťou Sony, ktoré sa pri používaní učia správaniu používateľa. Keď smartfón vyhodnotí, že pripojenie by mohlo byť prerušené, automaticky prepne na LTE dátové pripojenie. Majiteľ smartfónu by tak mal byť online neustále bez nežiadaných výpadkov. Procesorom je Qualcom Snapdragon 855, dopĺňa ho 6 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte s podporou pamäťových kariet.

sony xperia 5
Sony Xperia 5 má pomer strán displeja 21:9, čo z nej robí ideálny smartfón na pozeranie videí a hranie hier / Sony

Novinka obsahuje batériu s kapacitou 3140 mAh a 18 wattovým rýchlym nabíjaním. Skvelou vecou je certifikát odolnosti IP68. Špeciálne nadšení budú z tohto mobilu hráči a konzumenti obsahu. OLED displej podoruje funkciu HDR, zvuk vylepší technológia Dolby Atmos a k tomu všetkému je nová Xperia 5 kompatibilná s s herným kontrolerom DualShock 4, takže si hry ako PUBG, Fortnite či Asphalt hráči užijú tak ako nikdy predtým. Cena zatiaľ stanovená nebola, ale predpokladáme, že bude nižšia ako u Xperia 1, ktorá stála takmer 1000 eur. Predobjednávky začínajú budúci týždeň a prvý záujemcovia by sa mali smartfónu Xperia 5 dočkať na budúci mesiac.

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio