MOBIL.sk MOBIL.sk

Chlap si kúpil lacný MacBook s rozbitým displejom a vyrobil si z neho 2v1 hybrid! (VIDEO)
zdroj: @andrewkroger | reddit.com

Chlap si kúpil lacný MacBook s rozbitým displejom a vyrobil si z neho 2v1 hybrid! (VIDEO)

Apple predáva rôzne zariadenia od tabletov, počítačov až po smartfóny. Čo mu ale chýba je plnohodnotný 2v1 hybrid, ktorý by kombinoval výhody dotykového tabletu s notebookom v jednom. Muž menom Andrew Kroger sa preto rozhodol, že si taký vyrobí.

Svojim technickým kúskom sa rozhodol pochváliť na sociálnej sieti Reddit, kde popísal proces, akým sa mu to podarilo aj funkčné video prvého hybridu od Apple. Na jeho výrobu využil MacBook s rozbitou obrazovkou, ktorý kúpil za veľmi dobrú cenu cez internet. Po technickej a softvérovej úprave ho mohol využívať s iPadom Pro ako plnohodnotné zariadenie.

Ako sám píše, v prvom rade musel odstrániť podsvietenie a rozbitú LCD obrazovku na MacBooku. Následne na jej miesto pripevnil magnetické puzdro na iPad a upravil ovládače retina displeja. Aby to celé fungovalo aj po softvérovej stránke, využil novú aplikáciu SideCar od Apple, ktorá umožňuje zrkadliť obrazovku Macov na iPadoch. Zároveň používa program zvaný Keyboard Maestro, ktorý strojí 36 eur a využíva sa na pripojenie klávesnice k iPadu počas zapínania.

zdroj: gfycat.com | twitter.com

Ako to celé funguje v praxi sa môžete pozrieť na jeho videu. Ako vidíte, zariadenie funguje ako plnohodnotný hybrid. Andrew môže využívať svoj iPad ako klasický tablet s iOS, alebo ho pripevniť do puzdra na Macu a premeniť na plnohodnotných MacBook, ktorý ovláda klávesnicou a touchpadom. Využívať môže aj Apple Pencil na kreslenie po obrazovke, ktorú podporujú iPady Pro.

Ak vás zaujíma viac informácií o celom procese, sledujte Andrewa na Reddite, kde vystupuje ako u/andrewkroger. Sľúbil, že čoskoro zverejní video, v ktorom popíše dopodrobna celý proces, takže si podobný hybrid budú môcť spraviť aj ďalší ľudia.

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio