MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung začína predávať vylepšený skladací mobil Galaxy Fold. Vieme kde a za koľko!
zdroj: Samsung

Samsung začína predávať vylepšený skladací mobil Galaxy Fold. Vieme kde a za koľko!

Trvalo to dlho, ale konečne sme sa dočkali. Samsung začína predávať svoj skladací Galaxy Fold, ztaiaľ ale len na jednom trhu.

Samsung Galaxy Fold bol svetu prvýkrát predstavený 20. februára 2019 a užívatelia boli unesení. Ponúkal veľký 7,3 palcový Infinity Flex Displej, ktorý sa dal zložiť a majitelia mohli čerpať výhody malého, prenosného mobilu. Jeho predaj mal pôvodne začať o dva mesiace neskôr, 25. apríla. Avšak, po tom, čo prví recenzenti objavili množstvo alarmujúcich nedostatkov, sa ho spoločnosť rozhodla odložiť. 

Toto odloženie trvalo dlhých 5 mesiacov. Počas tejto doby pracovali inžinieri zo Samsungu na odstraňovaní technických nedostatkov a chýb. „Nielenže sme vylepšili dizajn a konštrukciu Galaxy Fold, ale venovali sme tiež čas na premyslenie celého užívateľského zážitku spotrebiteľa,“ píše sa v oficiálnej správe Samsungu.

zdroj: news.samsung.com

Galaxy Fold sa oficiálne začal predávať dnes, zatiaľ ale len v jednej krajine. Samsung si vybral svoju domovskú Južnú Kóreu, od 18. septembra by ju ale mali nasledovať krajiny ako Anglicko, Nemecko či Francúzsko. V Európe bude Galaxy Fold v predaji za cenu od 2 000 eur a Galaxy Fold 5G za cenu od 2 100 eur.

Samsung Galaxy Fold sa tak stal prvým skladacím smartfónom, ktorý si môžu užívatelia reálne kúpiť. Predbehol aj svojho konkurenta Huawei, ktorý predstavil skladací Mate X približne v tom istom čase. Podobne ako Samsung, aj on sa rozhodol odložiť jeho predaj, aby mali viac času na jeho doladenie.

samsung galaxy fold
Samsung

Veríme, že Samsung sa poučil a vylepšený Galaxy Fold už nebude mať tak vážne technické nedostatky. Sám riaditeľ Samsungu, DJ Koh, priznal, že tieto problémy „boli trápne a mobil pretlačil predtým, ako bol pripravený.“

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio