MOBIL.sk MOBIL.sk

Na internete sa objavila podoba smartfónu Huawei Mate 30 Pro
zdroj: Pricebaba.com

Na internete sa objavila podoba smartfónu Huawei Mate 30 Pro

Nie je ničím neobvyklým, že sa na internete zjaví vzhľad chystaného smartfónu ešte pred jeho oficiálnym predstavením. Tentoraz sa únik týka modelu Huawei Mate 30 Pro.

Vizuály ukazujú, kovový rámček zariadenia, malý výrez Waterfall displeja, ktorý je na okrajoch výrazne zahnutý. Zadná strana smartfónu je tvorená sklom, ktorého dominantou je kruhové usporiadanie štyroch objektívov do matice 2 x 2. Smartfón bude mať aj LED blesk a označenie Leica.

Ak sa lepšie prizriete, zistíte, že Huawei Mate 30 Pro nemá žiadne tlačidlo hlasitosti na boku. Podľa zákulisných informácií totiž spoločnosť Huawei siahla po netradičnom riešení v podobe senzorov citlivých na dotyk a hlasitosť smartfónu sa tak bude upravovať prostredníctvom nich posúvaním prsta smerom nahor alebo nadol.

Na spodku smartfónu je badateľný reproduktor, USB-C konektor a dvierka pre kartu SIM. Na spodnej a vrchnej strane sú prítomné mikrofóny a vrchná strana obsahuje navyše ešte aj infračervený port, ktorý je stále veľmi populárny najmä v Ázii. Pod povrchom sa zrejme dočkáme výkonného procesora Kirin 990 SoC, ktorý by mal byť predstavený už 6. septembra.

Na samotný smartfón spoločnosti Huawei si však budeme musieť počkať až do 19. septembra, kedy sa výrobca chystá na oficiálne predstavenie v nemeckom Berlíne.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio