Mobil.sk Mobil.sk

Apple opäť chystá menší a lacnejší iPhone. Na trh príde už o niekoľko mesiacov!
zdroj: MOBIL.sk

Apple opäť chystá menší a lacnejší iPhone. Na trh príde už o niekoľko mesiacov!

Pri nadpise k článku určite poskočilo srdce nejedného fanúšika spoločnosti Apple, ktorému súčasné modely nevyhovujú pre svoju veľkosť. Nuž, radosť je, zdá sa, opodstatnená. Apple údajne naozaj chystá lacnejší a menší iPhone.

Spoločnosť Apple je veľmi svojhlavá. Kým ostatné spoločnosti sa snažia načúvať hlasu svojich zákazníkov a priniesť im dokonalý mobil podľa ich gusta, Apple tieto požiadavky často ignoruje a koná podľa vlastného uváženia. Z historického aspektu im to často priniesloúspech, no aj veľkú vlnu kritiky. Zákazníci totiž už roky volajú po menšom modeli, ktorý by vyhovoval ich potrebám.

Poslednou kvapkou nádeje mal byť nástupca iPhone SE obľubeného širokými masami. Nešlo o najlepší mobil na svete, ale ľudia, ktorí chceli vlastniť malý iPhone, s ním boli veľmi spokojní. Applu však vzhľadom na svoju cenu iPhone SE neprinášal požadované zisky a tak sa spoločnosť rozhodla zrušiť jeho vývoj. Napriek tomu, že jeho predstavenie bolo na spadnutie a my sme takmer každý týždeň prinášali informácie o ňom s overených zdrojov, vynovený iPhone SE sa zľahol pod čiernu zem.

iphone se 2.jpg
ConceptsiPhone / YouTube

O to viac nadšenia vyvolali nové informácie o tom, že Apple predsalen lacnejší a menší model chystá. Bude však trochu iný, než by sme čakali. Podľa analytikov a ľudí s rôznymi zdrojmi blízkymi Applu by nový lacný iphone mal vychádzať z iPhonu 8. Uhlopriečka displeja bude mať totožnú hodnotu 4,7 palca a spoločnosť pri ňom použije lacnejšiu verziu LCD IPS displeja, ktorý je však stále veľmi dobrou technológiou.

Vo vnútri môžeme očakávať súčiastky, ktoré nájdeme v tohtoročných modeloch ako procesor Apple A13 či základnú pamäť 128 GB. Nie je celkom jasné, či tento model ponúkne Face ID a výrez alebo Apple ostane u osvedčenej čítačke odtlačkov prstov Touch ID. Leaker Nikkei však tvrdí, že Apple kvôli výrobnej cene siahne po klasickej čítačke odtlačkov Touch ID v domovskom tlačidle, ktorú stále ľudia používajú veľmi radi.

Nový iPhone by mal v ponuke nahradiť iPhone 7, ktorý Apple údajne prestane predávať už túto jeseň a začne tak pre novinku uvoľňovať miesto na skladoch. Nový lacný iPhone by mal prísť už začiatkom roka 2020. Stále je tu možnosť, že Apple tento model na trh neuvedie, ale situácia je iná ako v minulosti.

via GIPHY

Trh so smartfónmi výrazne spomalil a už to nie sú len prognózy, ale vidieť to aj na reálnych predajoch zariadení. Ak sa chce Apple udržať nad vodou aj počas hroziacej hospodárskej krízy, ktorá sa podľa všetkého blíži, bude musieť predávať viac a menší lacný iPhone by bol dokonalou možnosťou ako osloviť publikum, ktoré si zo súčasného portfólia nedokáže vybrať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio