MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei: USA na nás kyberneticky útočia a chcú nás prostredníctvom agentov FBI pošpiniť!
zdroj: maxpixel.net

Huawei: USA na nás kyberneticky útočia a chcú nás prostredníctvom agentov FBI pošpiniť!

Huawei obviňuje americkú vládu z naozaj závažných útokov a špinavých praktík. Problémom je, že na to nemajú dôkazy.

Spoločnosť Huawei bola posledné mesiace terčom útokov americkej vlády. Tá ju obviňovala z toho, že prostredníctvom svojich zariadení špehuje ľudí. Zašlo to až tak ďaleko, že vydali kvôli obavám z bezpečnosti zákaz obchodovania amerických spoločností s Huawei. Prvé smartfóny, ktoré by tento zákaz mal postihnúť, sú pripravované vlajkové lode Mate 30 a Mate 30 Pro.

Možná podoba pripravovaného smartfónu Mate 30 Pro | zdroj: @Onleaks, @Pricebaba

Teraz sa však čínska spoločnosť rozhodla vrátiť úder späť. Vydala pomerne zvláštne tlačové vyhlásenie, v ktorom obvinila USA z bezohľadného správania a nekalých praktík. 

„Vláda USA využíva už niekoľko mesiacov svoj politický a diplomatický vplyv na lobovanie zákazu výrobkov Huawei u iných vlád,“ píše sa vo vyhlásení. „Navyše, využíva na to všetky nástroje, ktoré má k dispozícii – vrátane súdnych a administratívnych právomocí, ako aj množstva bezohľadných prostriedkov – pre narušenie bežných obchodných operácií spoločnosti Huawei a ich partnerov.“

zdroj: Donald Trung Quoc Don | wikipedia.org

O akých bezohľadných prostriedkoch to Huawei hovorí? Americká vláda údajne využívala kyberútoky na infiltrovanie sa do siete Huawei a ich informačných systémov. Spoločnosť tiež tvrdí, že nasadila agentov FBI do domovov zamestnancov Huawei, aby získali špinavosti na túto spoločnosť. Huawei ďalej obviňuje USA z toho, že sa spájajú so spoločnosťami, ktoré s Huawei spolupracovali alebo s nimi mali obchodný konflikt. Žiadajú ich o to, aby voči nim vzniesli nepodložené obvinenia. 

To sú teda poriadne tvrdé slová zo strany najväčšieho čínskeho výrobcu smartfónov. Problémom je, že pre svoje tvrdenia nezverejnili nijaké dôkazy a my teda nemáme ako vedieť, či nejde len o krik do vetra. Sme naozaj zvedaví, ako sa vzťah medzi Huawei a USA vyvinie a ktoré z týchto informácií sa nakoniec potvrdia.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio