MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung predstavil svoj ďalší 5G smartfón: Galaxy A90 ako lacnejšiu alternatívu 5G vlajkových lodí
zdroj: Samsung

Samsung predstavil svoj ďalší 5G smartfón: Galaxy A90 ako lacnejšiu alternatívu 5G vlajkových lodí

Nové generácie 5G sietí v smartfónoch sa ešte len rozbiehajú. To je dôvod, prečo ich mobilní výrobcovia umiestňujú zatiaľ len do svojich najdrahších vlajkových lodí. Samsung sa však teraz rozhodol ísť trochu inou cestou a predstavil nám smartfón strednej triedy Galaxy A90 s podporou 5G.

Treba povedať, že aj keď ide o mobil triedy „A,“ ktorá je dostupnejšia a Samsung na nej často testuje nové technológie, A90 5G pripomína svojimi parametrami skôr vlajkovú loď. Spoločnosť doň umiestnila jeden z najvýkonnejších procesorov súčasnosti – Snapdragon 855, ktorý používa aj v svojich high-end smartfónoch. Okrem neho tu nájdeme 6 až 8GB pamäte RAM a 128GB vnútorné úložisko.

zdroj: Samsung

Galaxy A90 5G bude z dizajnového hľadiska pre fanúšikov Samsungu dobre známy. Prednú stranu pokrýva 6,7 palcový Super AMOLED displej s charakteristických výrezom Infinity-U v hornej časti obrazovky. V ňom sa ukrýva 32 megapixlová selfie kamera. Priamo v displeji je zabudovaná aj čítačka odtlačkov prstov.

Na zadnej strane nájdeme trojitú kameru so 48MP hlavným fotoaparátom. Tomu dopomáha 5MP senzor na snímanie hĺbky a ultraširoká 8MP kamera. Nechýbajú rôzne funkcie založené na umelej inteligencií ako napríklad optimalizácia scény, detektor chýb, či stabilizovanie obrazu.

zdroj: Samsung

Galaxy A90 5G je vybavený veľkou 4500mAh batériou, ktorá podporuje 25W rýchle nabíjanie. Zároveň ide o prvý smartfón rady „A,“ ktorý bude ťažiť z novo uzatvoreného partnerstva medzi Samsungom a Microsoftom. Nájdeme v ňom aplikácie Samsung DeX a Your Phone od Microsoftu, ktoré umožňujú rozšírenie alebo zrkadlenie mobilného displeja na počítači a rýchle posielanie správ či obrázkov.

Spoločnosť nám zatiaľ neprezradila, koľko bude ich prvý 5G smartfón strednej triedy stáť. Predpokladáme ale, že pôjde o nižšiu cenu, ako majú konkurenčné vlajkové lode a Samsung sa tak pokúsi osloviť zákazníkov, ktorí si ich nemôžu dovoliť. Mobil si budú ako prví môcť kúpiť v Južnej Kórei, očakávame ale, že v blízkej budúcnosti príde aj na ostatné trhy.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio