MOBIL.sk MOBIL.sk

Máme dôkaz, že Apple nám môže predstaviť inteligentné okuliare skôr, ako sme si mysleli!
zdroj: martinhajek.com

Máme dôkaz, že Apple nám môže predstaviť inteligentné okuliare skôr, ako sme si mysleli!

Technológia rozšírenej reality sa postupne dostáva stále viac do popredia a mnohí odborníci sa zhodujú, že bude významnou súčasťou technológií budúcnosti. Využívať by ju mohli napríklad inteligentné okuliare, ktoré prostredníctvom nej budú v reálnom čase dopĺňať do sveta virtuálne objekty. Na takýchto okuliaroch zrejme pracuje aj Apple.

O AR (augmented reality – rozšírená realita) okuliaroch od Apple sa hovorí už dlhšie. Apple Glasses, ako sa zvyknú označovať, sú vraj už niekoľko rokov vo vývoji. Viacero uznávaných analytikov si myslí, že v blízkej budúcnosti nám ich jabĺčková spoločnosť predstaví a objavilo sa aj niekoľko patentov, ktoré naznačovali, s akými funkciami by mohli prísť.

Aj keď nám zatiaľ inteligentné okuliare od Apple môžu pripadať ako hudba z budúcnosti, v skutočnosti je ich predstavenie bližšie, ako si myslíme. Naznačuje to beta verzia systému iOS 13, ktorú vývojári posledné mesiace testovali a ktorá by už o niekoľko dní mala prísť do všetkých podporovaných zariadení.

Koncept Apple Glasses od dizajnéra Martina Hajeka | zdroj: martinhajek.com

Portál MacRumors si všimol, že v internej vývojárskej verzií iOS 13 sa nepriamo nachádza zmienka o Apple Glasses. Objavili tu aplikáciu s názvom STARTester, ktorá dokáže zapnúť mód „nasadenia na hlavu,“ čo by malo odkazovať na pripravované okuliare. Aplikácia je schopná spúšťať dva režimy – „nasadené“ a „nosené.“ S najväčšou pravdepodobnosťou teda slúži na interné testovanie AR okuliarov a ich prepojenia so systémom iOS.

Ďalšia zmienka sa nachádza v súbore „Readme,“ kde sa popisuje systém Starboard pre stereo AR aplikácie. Ten by sa tiež mohol používať pri nosení okuliarov. Ten istý systém opisuje vývoj zariadenia pracujúceho na báze rozšírenej reality s názvom „Garta,“ čo by mohlo byť interné označenie jedného z prototypov inteligentných okuliarov.

zdroj: martinhajek.com

Zatiaľ nevieme, kedy by sme sa Apple Glasses mohli dočkať a nevideli sme ani žiadne uniknuté obrázky. Už sme si zvykli, že Apple verejne nehovorí o svojich plánoch do budúcna a preto sa musíme spoliehať len na podobné úniky. Fakt, že v iOS 13 sa nachádza zmienka o AR okuliaroch ale môže znamenať, že ich predstavenie je bližšie ako sme si mysleli. Možno sa o nich dozvieme niečo viac na očakávanej septembrovej konferencií, kedy nám Apple predstaví nové iPhony.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio