MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Huawei ohlásila dátum predstavenia radu Mate 30!
zdroj: MOBIL.sk

Spoločnosť Huawei ohlásila dátum predstavenia radu Mate 30!

Vieme, že spoločnosť Huawei predstacuje vlajkové lode každého pol roka. Túto jeseň nás čaká rad Mate 30, ktorý bude ohlásený už v priebehu septembra. Potvrdila ta samotná spoločnosť Huawei na svojom Twitteri.

Video, ktoré značka Huawei na twitterovom účte zverejnila, zachytáva objektív, ktorý je zrejme umiestnený do výrezu displeja. K nemu je pridružených niekoľko informácií. V prvom rade ide o fakt, že nasledujúce predstavenie vlajkových lodí sa odohrá 19. septembra v Nemecku. V rade druhom ide o frázu "prehodnotiť možnosti" (alebo prehodnotenie možností).

Zo správ posledných dní vieme, že hoci Huawei dostal od americkej vlády ďalšiu 90-dňovú výnimku pre obchodovanie s americkými spoločnosťami, nové smartfóny už aplikácie od Google nebudú môcť obsahovať. Huawei si teda bude musieť poradiť iným spôsobom a vybudovať vlastný ekosystém.

Aj keď čínsky technologický drak už dlhšie pracuje na vlastnom operačnom systéme HarmonyOS, ten bude ešte nejaký čas predmetom vývoja. Huawei tak bude v smartfónoch naďalej používať Android, akurát si naň nenainštalujeme oficiálne aplikácie od Google a rovnako nebude obsahovať oficiálny obchod Google Play. Aplikácie však budú združené v nejakom inom obcohde, ktorý spoločnosť predinštaluje alebo sa budú dať nainštalovať prostredníctvom .apk súborov.

Smartfóny Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro, však budú hlavne o hardvérovej výbave, ktorá má byť exkluzívna! Čipom by mal byť extrémne výkonný Kirin 990, ktorý bude predstavený tento týždeň na veľtrhu IFA v Berlíne. Podľa neoverených informácií ponúkne rad Mate 30 až 4 fotoaparáty v kruhovom zoskupení, čím vizuálne nadviažu na niekdajšie top fotomobily od Nokie so značkou Lumia.

Celá situácia okolo Huawei vháňa do predstavenia istú mystickosť, pretože nikto veľmi presne nevie, ako sa Huawei vysporiada so všetkými prekážkami, aby zabezpečil svojim najlepším smartfónom svetlú budúcnosť. Predstavenie noviniek budeme rozhodne pozorne sledovať. Čo si myslíte vy? Podarí sa spoločnosti s radom Mate 30 zožať úspech aj bez služieb od Google? Dajte nám vedieť v komentároch.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio