MOBIL.sk MOBIL.sk

6 virálnych videí, ktoré kolujú internetom, no v skutočnosti sú fake!
zdroj: youtube.com, twitter.com

6 virálnych videí, ktoré kolujú internetom, no v skutočnosti sú fake!

Žijeme v dobe, kedy si už nemôžeme byť istí naozaj ničím. V dobe špeciálnych efektov a umelej inteligencie, ktorá dokáže napodobniť takmer všetko, musíme byť obozretní pri každom jednom pozretom videu či prečítanej správe. Dnes sa pozrieme na 7 fascinujúcich videí, ktoré sa stali virálnymi, no v skutočnosti boli len zohrané alebo upravené v počítači.

Zábavný park len pre tých najodvážnejších

Po sociálnych sieťach koluje video atrakcie v zábavnom parku, ktorá je extrémnejšia, než čokoľvek, čo ste doteraz videli. Obrovský kolotoč zachytený na kameru je zaručeným receptom na maximálny adrenalín a obavu o holý život. V skutočnosti ale nič takéto neexistuje a ide o prácu neznámeho experta na počítačové efekty. Už len na pohyboch stroja si môžete všimnúť, že sú príliš hladké na to, aby ukazovali realistickú fyziku.

zdroj: @Captain_Cunto | twitter.com

Orol sa pokúsil ukradnúť dieťa

Ďalšie video musí priniesť krátku zástavu srdca pre všetkých rodičov. Zobrazuje totiž lietajúceho orla, ktorý sa rozhodol vziať za korisť dieťa sediace na trávniku. Nedokázal ho preto uniesť a nechal ho na zemi. Orol aj dieťa boli ale vytvorené v počítači a nič také sa naozaj nestalo. Jeho autorom je skupina animátorov v Montrealskom národnom centre pre animácie a dizajn.

zdroj: MrNuclearCat | youtube.com

Basketbalista s naozaj slušným výskokom

Toto video je pre zmenu o niečo staršie – pochádza ešte z roku 2008. Zachytáva známeho basketbalistu Kobe Byranta, ktorý má tak dobrý výskok, že dokázal preskočiť rozbehnuté auto. Šlo ale len o reklamu na nové tenisky Hyperdunks od Nike. Na to, že má video už pomaly 12 rokov ale ide o slušný fake, čo poviete?

zdroj: vstypicals | youtube.com

Skok do vody, ktorý nechce zažiť asi nikto

V ďalšom video vidíme muža s GoPro kamerou, ktorý sa rozhodol natočiť svoj skok do vody v Sydney Harbor. Po ponorení pod vodu naňho ale čakalo prekvapenie, z ktorého až mrazí – priamo oproti nemu si pokojne plával žralok. Našťastie sa mu ale nič nestalo a dôvod bol ten, že žralok bol vytvorený spoločnosťou The Woolshed Company z Austrálie, ktorá sa zaoberá špeciálnymi efektami.

zdroj: Terry Tufferson | youtube.com

Ja, robot v reálnom živote

Ďalšie populárne video pripomína kultový film Ja, robot s Willom Smithom. Na zábere vidíme humanoidného robota, ktorý si pokojne vykračuje ulicou. Vyzerá naozaj realisticky a zároveň desivo, môžeme vás však upokojiť – ide len o ďalší fake. Video bolo vytvorené v auguste 2018 s pomocou Unity Engine. Vzniklo ako súčasť animovaného filmu Adam a model robota si môžete bezplatne stiahnuť.

zdroj: @DerrenBrown | youtube.com

Jastrab so zvláštnym zmyslom pre humor

Video z roku 2016 zachytáva jastraba, ktorý krúži okolo rieky. Z ničoho nič však vezme zo zeme krútiaceho sa hada a rozhodne sa ho zhodiť pred partiou ľudí, ktorí si práve pokojne grilujú. Ak máte chorobný strach z hadov, môžeme vás upokojiť. Ide ú súčasť kampane austrálskeho futbalového klubu Hawthorn. Mimochodom, vytvorili ho tí istí autori ako žraloka v Syney Harbor.

zdroj: Douglas Wong | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio