MOBIL.sk MOBIL.sk

S touto aplikáciou dostanete do iPhonu jednu z najlepších funkcií smartfónu Pixel 3
zdroj: neural.cam

S touto aplikáciou dostanete do iPhonu jednu z najlepších funkcií smartfónu Pixel 3

Najnovšie smartfóny Google Pixel 3 vynikajú najmä kvalitou svojich fotografií. Spoločnosť si dala záležať, aby mali špičkové fotoaparáty a boli vybavené tými najmodernejšími funkciami. V niektorých prípadoch dokonca prekonali aj iPhony.

Konkrétne hovoríme o funkcií s názvom Night sight, ktorá softvérovo vylepšuje fotografie za zhoršených svetelných podmienok. V prípade, že fotíte po tme alebo za slabého svetla, stačí ak funkciu zapnete a fotografia bude výrazne svetlejšia. Apple je v tejto oblasti trochu pozadu a podobnú funkciu nám zatiaľ nedoniesol.

zdroj: neural.cam

Majitelia iPhonov však nemusia smútiť. Na App Store môžu nájsť aplikáciu, ktorá prinesie túto funkciu do všetkých iPhonov. Nazýva sa NeuralCam a funguje na podobnom princípe ako Night sight. 

Pri fotení zachytí niekoľko snímok súčasne s rozdielnym rozlíšením a expozíciou a následne ich spojí do jediného kvalitného obrázku. Potom príde na rad umelá inteligencia a strojové učenie. To aplikuje na fotografiu algoritmy na zaostrenie či zredukovanie šumu. Vo výsledku tak dostanete fotografiu, ktorá je omnoho svetlejšia a nevidno na nej ani trasenie rúk.

zdroj: neural.cam

Odfotenie jednej takejto fotografie trvá 10 až 15 sekúnd. Pozitívum je, že appka NeuralCam funguje aj na starších generáciách iPhonov. Spustiť ju môžete na iPhone 6 alebo novšom. Autori navyše sľubujú, že neustále pracujú na zdokonaľovaní ich softvéru a v budúcnosti by mali byť fotografie ešte krajšie. 

Appka Neural stojí, 2,99 eur a stiahnuť si ju môžete z tohto odkazu.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio