MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung vs. Apple – skončila sa vojna úspešných gigantov?
zdroj: Seocentrum

Samsung vs. Apple – skončila sa vojna úspešných gigantov?

V roku 2011 spoločnosť Apple obvinila spoločnosť Samsung z kopírovania dizajnu, rozhrania, grafických efektov a množstva funkcií operačného systému iPhone. Dlhých sedem rokov sa medzi oboma gigantmi viedla patentová vojna s pravidelnými stretnutiami na všetkých druhoch súdov. Zdá sa, že jedna z najväčších konfrontácií posledných rokov sa konečne skončila.

Podľa agentúry Reuters spoločnosti Apple a Samsung mimosúdne urovnali svoj vzťah podaním príslušnej žaloby na Okresný súd USA v severnej časti Kalifornie.

To však nie je jediný predmet sporu, ktorí sa v prípade týchto dvoch gigantov na trhu objavil. Samsung a Apple majú svoje dominantné postavenie a môžu si preto určovať podmienky a ceny. Rovnako tak budú medzi sebou neustále bojovať vo forme konkurenčných výhod. Je už len na zákazníkoch, podľa čoho si vyberú a dajú prednosť svojmu favoritovi.

Ak ste pred rovnakým rozhodnutím aj vy, prípadne ste dlhé roky používali jednu z týchto značiek a chceli by ste zmenu a lustrujete mobilné telefóny Samsung, máme pre vás niekoľko základných rád, porovnaní a odporúčaní, na ktorých základe môžete uskutočniť svoju voľbu a kúpu. Na zodpovedanie tejto otázky je potrebné analyzovať silné a slabé stránky populárnych smartfónov.

5 argumentov v prospech každého OS

Apple iPhone

Zástancovia modulov Apple môžu samozrejme jednoznačne tvrdiť, že iPhone je perfektný smartphone bez nedostatkov. Nikto a nič však nie je úplne dokonalé, dokonca aj „jablkové“ výrobky sa musia ešte stále veľa snažiť. Najprv však v dobrom. Čo priťahuje zákazníkov iPhon-u a aké sú jeho výhody?

 • Dizajn - Všetky zariadenia, ako aj tablety Apple vyzerajú štýlovo, originálne a atraktívne. Niet preto divu, že veľa čínskych značiek (nie vždy úspešných) sa snaží tento dizajn úplne kopírovať.
 • Funkčnosť - Pokiaľ ide o dostupné funkcie, iPhone nie je o nič horší ako produkty konkurenčných značiek. Každý nový model je navyše prekvapením vo forme nových príležitostí pre spotrebiteľov.
 • Výkon - Telefóny iPhone reagujú na úlohy mnohokrát rýchlejšie ako ich konkurenti. Neexistuje výkonnejší procesor ako Apple A12 Bionic. Testovanie vykazuje významnú výhodu a zatiaľ neexistuje žiadny čip Android-u, ktorý by sa s týmto výkonom mohol vyrovnať. Problém môže byť v tom, že to všetko ide na úkor batérie.
 • Intuitívne a ľahké užívateľské rozhranie - Telefóny iPhone sa ľahko spravujú, takže ich majitelia sa rýchlo prispôsobujú funkciám prevádzky, aj keď predtým boli horlivými fanúšikmi systému Android.
 • Skvelá kvalita snímania - Ďalšou silnou stránkou iPhone je samozrejme fotoaparát. Od iPhone smartfónov by ste mali očakávať optickú stabilizáciu, jas, sýtosť, čistotu a vynikajúcu reprodukciu farieb. IPhone XS má napríklad pár 12-megapixelových senzorov a širokouhlý teleobjektív. Má vynikajúce nastavenie, ktoré vďaka funkcii Smart HDR dokáže zachytiť pôsobivé detaily a precízne farby. Obrázky na iPhone vyzerajú potom skvele.

Slabšie stránky „Apple“

 • Vysoké náklady;
 • Nedostatočná kapacita batérie;
 • Problémy s výmenou karty SIM;
 • Vysoké náklady na opravu a výmenu komponentov.

  Nie každý je fanúšikom zárezu Apple pre fotoaparát na displeji najnovšieho modelu, ale neuveriteľne tenké rámy okolo predného panela robia z obrazovky skutočne vzrušujúce zariadenie. Používané materiály sú sklo a nehrdzavejúca oceľ, čo v skutočnosti pôsobí nadštandardne.

Hlavné klady a zápory Samsung-u

V prípade výrobkov Samsung je pomer silných a slabých stránok približne rovnaký ako pomer rovnakých ukazovateľov pre iPhone. A čo je teda dobré na telefónoch tohto kórejského obra?

 • Atraktívny vzhľad - spoločnosť Samsung sa zameriava na funkčnosť a dizajn zároveň. Takmer neviditeľné (zaoblené) rámiky u najnovších modelov robia z tejto značky lídra na trhu. Výhodou je samozrejme výrez pre prednú kameru, ktorú môžete efektne zamaskovať do šikovnej a niekedy aj vtipnej tapety.
 • Široká škála produktov - Samsung predstavuje celý rad zaujímavých smartfónov, z ktorých si vybrať podľa svojich potrieb nie je vôbec náročné.
 • Cenová politika - ponuka telefónov Samsung zahŕňa aj lacné, stredné a drahé smartfóny.
 • Výborné technické vlastnosti - kórejské vlajkové výrobky sa vyznačujú spoľahlivosťou, funkčnosťou a trvanlivosťou. Oceníte pohodlné ovládanie s Androidom, silu, výkon a iné ďalšie technické vychytávky.

Hlavné nevýhody značkových smartfónov Samsung sú:

 • nestabilita niektorých modelov na mechanické poškodenie;
 • možné problémy s odstránením predinštalovaného softvéru;
 • slabá batéria v rozpočtových modeloch.

  Je toho samozrejme oveľa viac, čo si nakoniec všimnete pri každom jednom popise modelu. Samsung má výhodu v dobrej cene, ktorá sa neodráža v nízkej kvalite. 

Kto je víťazom?

V skutočnosti vám jednoznačnú odpoveď nedáme. Obe spoločnosti majú kvalitatívne vysokú úroveň, z ktorých každá sa vyvíja svojím vlastným smerom.

Fanúšikovia „jablka“ si telefón vyberú - pre príjemné, plynulé a zdržanlivé rozhranie, fotoaparát a samotnú atmosféru značky.

Vlajkové lode spoločnosti Samsung sú vždy vybavené najmodernejšími technológiami, za ktoré si nemusíte zbytočne priplácať. 

Výsledok

Tí, ktorí dávajú prednosť Androidu, budú sledovať najnovšie novinky od spoločnosti Samsung a budú prekvapení jeho neuveriteľnými inováciami. Ak sa rozhodnú prejsť na operačný systém iOS , budú mať s jeho ovládaním možno trochu problém, je to však iba o zvyku. Nakoniec zostáva hlavné rozhodnutie aj tak iba na užívateľovi, jeho cieľoch a potrebách.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio