Mobil.sk Mobil.sk

POTVRDENÉ! Apple predstaví novinky 10. septembra
zdroj: Apple

POTVRDENÉ! Apple predstaví novinky 10. septembra

Dohady sa potvrdili. Spoločnosť Apple novinárom rozposlala pozvánky na akciu, kde predstaví nové produkty.

10. september sa v súvislosti s predstavovaním nových Apple produktov skloňoval už nejaký čas. Keďže Apple je konzervatívnou spoločnosťou a novinky predstavuje vždy v zhruba rovnakom čase každý rok, nebolo veľmi zložité si vypočítať, kedy sa predstavenie udeje túto jeseň.

Na oficiálnej pozvánke je logo Apple vyskladané z piatich farieb. Odborníci tvrdia, že pôjde o farebné kombinácie iPhonu 11R. Ten by mal okrem klasického tria modrá, žltá a červená priniesť dve nové farby. A to zelenú a fialovú. iPhone 11R by sa od predchodcu veľmi vizuálne veľmi líšiť nemal. Najväčšou zmenou bude duálny fotoaparát.

Zvyšné dva iPhony sa podľa všetkého budú premenovávať. Naznačovali to už kuloárne informácie a tieto prognózy potvrdzujú aj predajcovia obalov, ktorý majú niektoré informácie dostupné oveľa skôr než zvyšok verejnosti. Nové iPhony sa budú volať Pro a Pro Max, pričom aj tu najstane zmena najmä v oblasti fotoaparátu. Apple by mal (konečne) dohnať konkurenciu a vybaviť svoje smartfóny troma objektívmi fotoaparátu v štvorcovom "hrbe" na zadnej strane. iPhony teda dostanú veľmi obľúbené širokouhlé optiky.

Ďalšou vizuálnou zmenou by malo byť matné zadné sklo, ktoré ich na prvý pohľad odlíši od súčasných modelov. Zmeny nastanú aj pod povrchom, môžeme očakávať rýchlejší procesor a pamäť RAM, nové fotografické čipy alebo vylepšenú funkciu Face ID. Uhlopriečky a farby by však mali ostať bezo zmeny. Apple pripravuje väčšie zmeny v budúcom roku.

Okrem nových iPhonov sa hovorí aj o hodinkách Apple Watch 5, nových iPadoch, či novom 16-palcovom Macbooku Pro s OLED displejom, ktorý konečne prinesie nový typ klávesnice a mal by byť orientovaný na profesionálov, s čím bude určite korelovať aj cena zariadenia. Samozrejmosťou budú tiež nové verzie operačných systémov. Úplnou novinkou bude iPadOS, ktorý možnosti jablkových tabletov priblíži možnostiam počítača.

Predstavenie sa odohrá v podzemnom auditóriu Steva Jobsa, ktoré spoločnosť vybudovala v areály svojho Apple Parku. Určite bude k dispozícii aj živý prenos, takže si používatelia budú môcť novinky v streame obzrieť ešte skôr, než sa o nich začne písať v médiách. My sa vcelku tešíme a polemizujeme o tom, či sa o 12 dní dočkáme aj nejakého prekvapenia. Čo si myslíte vy?

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio